Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úžasný a barevný zážitek na Floře Olomouc 2013

27. 4. 2013

Flora Olomouc 2013
Včera jsme navštívili jarní část Flora Olomouc, kdy po letošní dlouhé zimě se sjeli vystavovatelé z celých Čech a přilehlých států, aby zde nabídli květiny a ovoce a zeleninu a především se prezentovali vystavovatelé svými květinami a to v pavilonu B, kde probíhala hlavní výstavní část letošní Flory. Tento pavilon nabízel návštěvníkům nádherné aranžované květiny v soutěžích tématech „Kytice pro rektora Univerzity Palackého“ a to v kategorii junior a dále „Nádoba k ozdobení prostoru auly Univerzity Palackého“ v kategorii senior. Tyto témata byly vyhlášeny u příležitosti 440. výročí založení Univerzity Palackého v Olomouci. Dále v tomto pavilonu, který mohu vřele doporučit jako první místo prohlídky celé výstavy byla expozice a českých a zahraničních zahradnických firem k tématu výstavy „Vivat academia“ – květinové pojednání 8 fakult nejstarší univerzity na Moravě.

 

nadherne-kvetiny-ve-vazach.jpg


Součástí letošní Flory Olomouc byly také stánky fakult Univerzity Palackého, kde např. u stánku Lékařské fakulty nám studenti na modelech ukazovali lidské srdce, kostru, mozek, a děti zde mohly soutěžit. Stánky ostatních fakult byly rozmístěny po celém areálu a vždy pečlivě a podrobně nám o zaměření fakulty studenti povyprávěli. Mimo to se zde prezentovala i VŠ zahradnická v Lednici.
Na celé ploše výstavního areálu mají návštěvníci možnost zakoupit sazenice, kaktusy, sukulenty, masožravé květiny, cibuloviny v podstatě vše co můžeme na zahrádku zasadit v tomto jarním období. Současně probíhala výstava Hortifarm , což je veletrh drobné zahradní mechanizace potřeb a pomůcek pro zahradníky a zahrádkáře. Zde jsme mohli vidět traktůrky, sekačky, skleníky, zahradní stavby a nábytek.

 

 

stanek-lekarske-fakulty.jpg

V celém areálu bylo nepřeberné množství stánků se zbožím již nesouvisejícím s touto výstavou jako kosmetika, prádlo, leštěnky na auta. Tento sortiment doplňovali prodejci klasického stánkového občerstvení. Uprostřed naproti hudebnímu podiu jsme se občerstvili v příjemné secesní restauraci a v hudebním pavilonku probíhal doprovodný hudební program po celou dobu výstavy. Nedaleko od tohoto místa byl koutek pro děti s ohromným nafukovacím skákacím hradem, kolotoči a dalšími atrakcemi. Samozřejmostí byla možnost prohlédnout si stálé expozici a to sbírkové skleníky, kde jsme mohli obdivovat tropické rostliny a botanickou zahradu avšak tyto expozice jsou přístupné po celý rok a můžeme si je prohlédnout i mimo čas výstavy.
Dopravu na výstavu zajišťoval historický motoráček „Hurvínek“, který každou hodinu přivážel návštěvníky z olomouckého hlavního vlakového nádraží. Včerejší slunečný den ještě umocnil tuto výstavu o krásný zážitek a tak po dlouhé zimě jsme mohli zažít naplno pestrobarevné jarní tóny zde zdůrazněné ohromnou květinovou výstavou.
 

vstup-na-vystaviste.jpg

 

 

Náhledy fotografií ze složky Flora Olomouc 25. - 28. 04. 2013

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář