Jdi na obsah Jdi na menu
 


V atriu Poslanecké sněmovny vystavuje Jan Saudek fotografie sportovců Dukly Praha

27. 4. 2015

Pod záštitou předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka se uskutečnilo slavnostní zahájení výstavy fotografií sportovců ASC DUKLA fotografa Jana Saudka a to v 16.00 hodin v Atriu Poslanecké sněmovny.


rodina.jpg


 Slavný fotograf v doprovodu své ženy a dětí přišel, aby zahájil výstavu svých děl. Tyto umělecké fotografie vznikly na popud Dukly Praha a to na jejich kalendáře. Je to již několikaleté partnerství známého fotografa a armádního klubu. Známý fotograf letos oslaví kulaté jubileum a to osmdesát let. Přesto byl uvolněný a příjemný společník na celém slavnostním zahájení.


jan-saudek-a-soprtovci-dukla-praha-002.jpg

Jan Saudek a Ivana Roháčková za Duklu Praha 


Úvodního slova se ujal olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda a vtipnou řečí pobavil nejen přítomné diváky, ale i Jana Saudka. Připomněl, jaké to bylo při fotografování a jak mistr všechny vždy velice chválil. Požádal jej tedy, zda by na úvod výstavy mohl toto zopakovat. Vtipně si tak vzal slovo sám autor fotografií slavných medailistů z OH a MS či ME a potvrdil slova svého předřečníka. Sportovci jsou špičkoví modelové a modelky pro fotografa a moc se mu s nimi dobře pracovalo.
Celému úvodnímu slovu přihlíželi, naše legendy, za všechny jmenujme Jana Kůrku nebo Imricha Bugára. Po zahájení výstavy právě tito sportovci předali oslavenci dárky a kytici k jubileu a také dres Dukla Praha s číslem 80 na zádech . jan-saudek-a-sportovci-dukla-praha-018.jpg

 


Výstava byla zahájena a přítomní si mohli opět prohlédnout fotografie, jež zdobily kalendáře Dukly. A také i průběh vzniku kalendářů a některých fotografií. Výstavu je možné navštívit a to vstupem ze Sněmovní ulice č.4 . 

 

Náhledy fotografií ze složky Jan Saudek a sportovci Dukla Praha

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář