Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Dobřichovicích se v sobotu otevírala zrekonstruovaná ulice 5. května

26. 5. 2014

V sobotu 24.5. v rámci slavnostního otevření zrekonstruované ulice 5. května uspořádalo město Dobřichovice velkolepou slavnost. Ulice 5. května je hlavní spojnicí mezi pěší lávkou a centrem města. I proto si ulice zasloužila současnou promenádní lázeňskou podobu, kterou si na sobotním odpoledni i večeru návštěvníci užívali v plné parádě.


 dscf0771.jpg

Mažoretky ze  Žatce - Základní umělecká škola Žatec

 dscf0778.jpg

Mažoretky z Kolína - Srdíčko

dscf0785.jpg

Mažoretky  


V 17h při oficiálním zahájení se nad městem stahovala mračna a proslov starosty Pánka, zástupců města, ing. Kyzlíka, firmy ČNES a architektonické společnosti Koucký proběhl za deště, který jakoby ulici symbolicky pokřtil. Jako mávnutím proutku déšť ustal krátce po slavnostním přestřižení pásky, nebe se vyjasnilo a ve finále za slunečního počasí projíždělo korzo Corvette včele s motorkami Harley Davidson. A za nimi pochodovaly mažoretky s orchestrem. Den se nakonec vydařil a pokračoval Dobřichovickou degustační mílí. K poslechu zněla příjemná živá hudba skupiny The Brownees.


 dscf0685.jpg 

 

dscf0759.jpg

dscf0701.jpg

Ulice 5.Května

 


Dobřichovická degustační míle


Při slavnostním otevření ulice 5. května se město Dobřichovice rozhodlo ukázat místa, která lze navštívit a jaké speciality zde mohou hosté ochutnat. Každý účastník získal mapičku s devíti stanovišti místních vináren, kaváren a restaurací, které se míle zúčastnili. V podniku návštěvník získal razítko a při degustaci minimálně jednoho degustačního vzorku v sedmi podnicích (z devíti) se stal „Absoloventem degustační míle“. Přestože akce měla vypuknout oficiálně po 17h, lidé sbírali razítka poctivě již od dopoledne všude, kde již bylo otevřeno. Přijelo spoustu cyklistů z Prahy, ale ani místní občané nebyli pozadu. Na celé degustaci bylo nádherné, jak se lidé potkávali na ulicích, radili se, kde co mají dobrého, kolik „stanovišť jim ještě chybí. V sobotu v Dobřichovicích skutečně panovala lázeňská nálada za přítomnosti.
Věříme, že po letošním prvním ročníku, o který byl skutečně velký zájem se stane „Dobřichovická degustační míle“ vyhledávanou každoroční jarní akcí.
 

 

Náhledy fotografií ze složky Dobřichovice ulice 5.května

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář