Jdi na obsah Jdi na menu
 


Veletrhy FOR BIKES a FOR CARAVAN byly zahájeny

27. 3. 2015

 Cyklistickou sezónu odstartoval v pátek 27. března šestý ročník veletrhu FOR BIKES. Slavnostního zahájení se zúčastnil starosta městské části Praha 18 Ivan Kabický, členka komise Rady hlavního města Prahy pro cyklistickou dopravu Monika Krobová Hášová, cyklokoordinátor rozvoje cyklistické dopravy v České republice Jaroslav Martinek a známé cyklistické osobnosti: Tereza Huříková, Jan Škarnitzl a Kája Polívková. Návštěvníci se mohou těšit na 4 haly plné jízdních kol a vybavení. Ve stejný termín se představí i pestrá nabídka obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN. To vše v PVA EXPO PRAHA do neděle 29. března.Slavnostního zahájení a přestřižení pásky se zúčastnil i aktivní sportovec a předseda představenstva ABF Pavel Sehnal. Návštěvníky pozval na nedělní závod HERVIS RACE FOR BIKES, závod horských kol na 45 kilometrů, který odstartuje v pravé poledne z areálu PVA EXPO PRAHA. Dobrou zprávu měla pro návštěvníky i Monika Krobová Hášová. „Našim cílem je dostat kola do pražských ulic. Chceme v Praze zavést tzv. bike sharing - na jednom místě si kolo půjčíte a na jiném zase vrátíte. Rada hlavního města Prahy si tento cíl dala do programového prohlášení,“ dodala.


  for-bikes-2015-1.jpg 

Z cyklistických osobností mohli návštěvníci v pátek vidět Terezu Huříkovou, mistryni Evropy za rok 2014 v maratonu horských kol, bronzového medailistu z ME 2014 v cross country horských kol Jana Škarnitzla nebo Káju Polívkovou, mistryni světa v terénním triatlonu z roku 2007, která je nyní šéfredaktorkou portálu Dámy na kole.


for-bikes-2015-2.jpg


Dnes první den společných veletrhů jsme tuto akci navštívili. Jako každý rok v obou dvou halách určených pro cyklistický veletrh se rozprostírá spousta velkých či malých stánků s cyklistickou výbavou a to jak od renomovaných značek, tak od značek méně známých. U několika stánků je možno soutěžit o kola a to jak klasická tak elektro kola, hodnota výherního exponátu je několik desítek tisíc Kč. U stánku firmy na mobilní telefony je soutěž o voděodolnou externí kameru. U většiny soutěží je slosování na závěr celého veletrhu, avšak velmi potěšující skutečnost je, že soutěžící nemusí být fyzicky přítomen a cena mu bude zaslána poštou. Tento veletrh není pojatý jen jako pasivní sledování vystavených exponátů, ale je zde i velmi velká možnost si vystavené exponáty vyzkoušet a to především elektro kola. V zadní části z jedné z výstavních hal se po zvýšené dřevěné konstrukci dostaneme do testovacího ráje elektro kol. Jsou nám zde k dispozici výrobci i distributoři elektro kol a to jak k prohlédnutí, tak i k zapůjčení za zkušebním okruhem uvnitř haly. V další hale můžeme sledovat akční představení jako dnes např. ve skoku do výšky na speciálním kole a v dalších dnech podle programu pořadatele. Malé děti se zde mohou projet na šlapacích autíčkách.
Aby vše nebylo jen o cyklistickém vybavení, je zde nepřeberné množství energetických nápojů, energetických tyčinek od známých značek i od značek, které se chtějí na českém trhu uchytit. Tyto tyčinky je možné ochutnat i zakoupit, popřípadě zapít nabízeným energetickým nápojem. Aby nabídka veletrhu byla kompletní, nesmí zde chybět cyklistické oblečení. To je zde nabízeno i ve velmi výhodných akčních slevách a to ať jde o čepice, trička, cyklistické dresy, cyklistickou obuv – to vše na jednom místě. Na závěr nesmíme zapomenout na nabídku různých mastí a chladivých gelů po namáhavém sportovním výkonu. I tyto zde naleznete. Pokud by se vám přece jen zdálo, že bloudíte a nevíte jak se správně zorientovat na veletrhu ale i v terénu, jsou v nabídce navigace. Jak pro mobilní telefony tak samostatné přístroje přímo na kola.
Veletrh For Bikes si po dobu svého trvání, která není nikterak dlouhá, jelikož letos slavíme šestý ročník, vybudoval velmi dobrou pozici, a i když dnes byl pátek a poslední pracovní den, haly byly zaplněny návštěvníky a při odchodu málokterý odcházel s prázdnou. Nedílnou součástí veletrhu je i souběžně probíhající For Caravan, umístěný v celé jedné hale, kde příznivci tohoto druhu cestování jistě najdou svůj vytoužený karavan nebo potřeby pro tento způsob rekreace, jako např. náplně do chemických toalet, do grilů, do kuchyní. Naleznete zde jak karavany, připojitelné za osobní automobil, tak kompletní obytné automobily, z nichž některé již nemůžeme nazývat obytnými automobily, ale spíše obytnými autobusy, protože jeden z největších exponátů je schopen v zadní části vozit i malý osobní automobil.
V prostřední části na veletrhu For Bikes v jedné z hal nalezneme také expozice z českých i zahraničních cyklistických i turistických destinací. Objevíme zde např. Středočeský kraj s nabídkou cyklotras, Praha zde má velmi zajímavě koncipovanou mapu, další kraje české republiky včetně příhraničí.
Kvalitní zázemí ať se týká občerstvení, hygienických zařízení je samozřejmou součástí všech veletrhů pořádaných PVA Letňany Expo a není tomu jinak ani při těchto veletrzích.


Vše o veletru najdete - Veletrh FOR BIKES 2015 otevře své brány 27.3.2015


veletrhy-for-bikes-a-for-caravan-2015-005.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Veletrhy FOR BIKES a FOR CARAVAN 2015

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář