Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velikonoce v Čenkově

14. 4. 2014

Velikonoční výzdoba bude na navsi u kaplička od 12 . dubna do 27 dubna 2014. Opět zde bude početná zaječí rodinka v nadživotní velikosti, která si vyšla na pomlázku. Dále stádo pasouci se oveček, na jednu označenou si mohou děti sednout a rodiče si je vyfotografovat . Dále zde uvidi pejska a  kočičku, králiky z klobouku,  krtečka, ježecka,kachničky.  Návštěva nemusí skončit jen prohlidkou Čenkova, ale mužete využít nové naučné stezky v Jincich. Z Jinec až na Olymp Brd


Naučná stezka nazvaná „Z Jinec na Olymp Brd“ je ideální trasou pro všechny milovníky krásné přírody i historie. Začíná v Jincích na nádraží Českých drah v blízkosti rodného domu Josefa Slavíka, významného českého houslového virtuóza počátku 19. století.Pak pokračuje městysem Jince kolem bývalého zámku a kolem huti Barbora, dále přes Kubovu lávku přírodní památkou Vinice do Běřína, na horu Plešivec, do Rejkovic, odkud projdete přírodní památkou Na Horách do Křešína a zpět do Jinec na náměstí, kde stezka končí. Na trase dlouhé 17 kilometrů vám celkem 16 zastavení pomůže objasnit například to, jak to na daném místě vypadalo v době před více jak 500 miliony let, kdy se celá oblast nacházela na dně moře. Také se dozvíte něco málo o pradávné historii výroby bronzu a železa ve zdejším kraji a samozřejmě si přečtete i spoustu zajímavostí o ekosystému zdejší řeky Litavky a okolních luk. 

zdroj: www.rozhlas.cz p1010195.jpg

 V letošním roce v obci oslaví sbor dobrovlných hasiču 120 let svého trvání a tělovýchovná jednota 105 let. při této příležitosti se uskuteční 5. sjezd rodáku a přátel obce Čenkov. V sobotu 21. června 2014 od 10 hod s  celodením programem .


p1010199.jpg

 Další informace : www.cenkov.eu 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář