Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velká jarní květnová výstava květin 2015

18. 5. 2015


Od zítřka se opět v centru Prahy objeví oáza klidu a pohody. Začíná jarní Velká květnová výstava a to na Karlově náměstí vedle Faustova domu .

Výstava je otevřena od 6.až do 23.května a zabírá celou plochu zahrad u Faustova domu a kostela sv. Jana Nepomuckého. Celá akce je spojená s prodejem rostlin ve výstavní zahradě u kostela - Na Skalce na Karlově náměstí - Moráni v Praze. Uprostřed rušného města se ocitnete v klidném ráji plném květin a zeleně. Nejen vystavované květiny jsou okrasou tohoto místa, ale i krásně upravené zahrady, které jsou v dlouholetém pronájmu od hl. Města Prahy.


dsc_7987.jpg


 Tato velká jarní výstava je nejen o skalničkách , ale také o květinách, stromech  které v tomto čase nádherně kvetou a přinášejí pohodu a klid do našich zahrad. A tak zde vidíme rozkvetlé rododendrony v krásném místě přímo u kostela a pod stoletým stromem dále různé druhy javorů a  jehličnany. A pak samozřejmě nádherně instalované skalničky. Každý exponát má svou přesnou popisku a i latinský název.

A jak se na výstavu exponáty dostanou a kdo je instaluje ? Všechny rostliny jsou od členů Klubu skalničkářů, které po pečlivém výběru odborně naaranžují k tomu určení členové klubu. Je to náročná a velmi precizní práce. Odměnou za tuto práci jsou pak spokojení návštěvníci.

V průběhu májové výstavy se můžete účastnit  soutěže o nejkrásnější rostlinu z pohledu návštěvníka. Všechny platné hlasovací lístky jsou po ukončení výstavy slosovány a výherce obdrží poukázku na nákup rostlin v hodnotě 500,- korun. Poukázku lze použít při podzimní výstavě. Informace jak soutěžit Vám vysvětlí paní pokladní při zakoupení vstupenky.Historie tohoto místa

Výstavy jsou zde pořádány již pěknou řádku let a jejich historie sahá až do osmdesátých let minulého století. Jelikož Klub skalničkářů byl založen v roce 1970 je to nyní skoro čtyřicet pět let působení v této oblasti. Tyto přehlídky skalniček a dalších druhů rostlin se nepořádají od počátku klubu na tomto místě. Dříve to bylo například ve Vojanových sadech na Malé Straně nebo na holé pláni na Vyšehradě, kde musela být postavena narychlo skalka.
Až v roce 1980 získala organizace v dezolátním stavu toto místo ve farní zahradě barokního kostela sv. Jana Nepomuckého Na Skalce. Třicet let se zde neprováděla žádná údržba a tak to bylo rumiště se vším všudy. A včera jsem se dozvěděl, že materiál tohoto rumiště pocházel z vybombardováných Emauz z konce 2.světové války. A do dnešní podoby je přivedli členové klubu. A po celou dobu je toto místo chloubou příznivců skalniček. V největším rozmachu výstavu navštívilo i 30 tisíc návštěvníků. A tak neváhejte a navštivte tuto výstavu , jistě nebudete litovat stráveného času a třeba si odnesete první květinu na vaší zahrádku . 


 

dsc_7990.jpg

 


Cena vstupenky 50,- Kč, poloviční 25,- Kč.
Nárok na snížené vstupné mají:
– osoby starší 65 let po předložení dokladu
– děti od 6 let (do 6 let zdarma)
– studenti
– osoby se zdravotním postižením /průkaz ZTP, ZTPP/ a jejich doprovod
– členové KSP po předložení členské legitimace

 

Náhledy fotografií ze složky Velká jarní výstava květin

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář