Jdi na obsah Jdi na menu
 


Všeradická pouť 25.8.-27.8.2012

22. 8. 2012

VŠERADICKÁ POUŤ
Tři dny potrvá vyhlášená pouť ve Všeradicích – od soboty 25. do pondělí 27. srpna. Tradičně se na návsi objeví kolotoče a další pouťové atrakce. V hostinci Na Růžku se chystají taneční zábavy. Ta první se koná v sobotu, následuje zábava v neděli večer. A konečně se uskuteční i oblíbené pondělní sousedské posezení, které startuje už ráno. Loni se na něm sešlo přes sedm desítek lidí.

Všeradice, rodiště M. D. Rettigové, je obec v okrese Beroun na okraji brdských lesů v krásném místě s nádherným výhledem na Hřebeny přecházející v Brdy. Je zde vlaková zastávka a také nově rekonstruovaný bývalý zámeček. Lze tu navštívit muzeum M. D. Rettigové a taky nově otevřenou restauraci. Novinkou je i minigolfové hřiště.


Tradiční pouť se koná vždy na konci srpna a řídí se svátkem sv. Bartoloměje - na programu je vždy první víkend po tomto svátku. Kolotoče a pouťové atrakce jsou na návsi i v ulicích obce a každý si jistě najde své pobavení a občerstvení. Letos se v Zámeckém dvoře podává pouťová pečená kachnička a zabijačkové pochoutky. V hostinci Na Růžku se chystají taneční zábavy. 

 

 

dscn0200.jpg

 

 

Pro letošní rok přichystaly všeradice ve spolupráci se Svinařskými i novinku! Z nedalekých Svinař, kde se v sobotu koná 2. prohlídka zámku, bude do Všeradic zajíždět historický autobus. Pojede po trase Všeradice – Nesvačily – Liteň – Leč – Skuhrov – Hatě – Hodyně – Svinaře a zpět. Přibližné časy odjezdů ze Všeradic jsou v 13.10, 14.45 a 17.45. Zpět ze Svinař budou vyjíždět ve 14.00, 17.00, 19.30 Jednotné jízdné činí 10 Kč.

Více ZDE.


 

 

Náhledy fotografií ze složky Všeradice

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář