Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava a prodej skalniček opět na Karlově náměstí zve návětěvníky od 7.9.2015

16. 9. 2015


Od 7.9.2015 se opět v centru Prahy objeví oáza klidu a pohody. Začíná Výstava a prodej skalniček a to na Karlově náměstí vedle Faustova domu .

 Bude i poradenská služba, 7.–19. 9. denně od 9.00 – 18.00 včetně soboty, neděle a svátků.

Cena vstupenek: 40 Kč, poloviční 20 Kč.


 skalka2.jpg


Výstava je otevřena od 7.až do 19.září a zabírá celou plochu zahrad u Faustova domu a kostela sv. Jana Nepomuckého. Celá akce je spojená s prodejem rostlin ve výstavní zahradě u kostela - Na Skalce na Karlově náměstí - Moráni v Praze. Uprostřed rušného města se ocitnete v klidném ráji plném květin a zeleně. Nejen vystavované květiny jsou okrasou tohoto místa, ale i krásně upravené zahrady, které jsou v dlouholetém pronájmu od hl. Města Prahy.

A jak se na výstavu exponáty dostanou a kdo je instaluje ? Všechny rostliny jsou od členů Klubu skalničkářů, které po pečlivém výběru odborně naaranžují k tomu určení členové klubu. Je to náročná a velmi precizní práce. Odměnou za tuto práci jsou pak spokojení návštěvníci.Historie tohoto místa

Výstavy jsou zde pořádány již pěknou řádku let a jejich historie sahá až do osmdesátých let minulého století. Jelikož Klub skalničkářů byl založen v roce 1970 je to nyní skoro čtyřicet pět let působení v této oblasti. Tyto přehlídky skalniček a dalších druhů rostlin se nepořádají od počátku klubu na tomto místě. Dříve to bylo například ve Vojanových sadech na Malé Straně nebo na holé pláni na Vyšehradě, kde musela být postavena narychlo skalka.
Až v roce 1980 získala organizace v dezolátním stavu toto místo ve farní zahradě barokního kostela sv. Jana Nepomuckého Na Skalce. Třicet let se zde neprováděla žádná údržba a tak to bylo rumiště se vším všudy. A včera jsem se dozvěděl, že materiál tohoto rumiště pocházel z vybombardováných Emauz z konce 2.světové války. A do dnešní podoby je přivedli členové klubu. A po celou dobu je toto místo chloubou příznivců skalniček. V největším rozmachu výstavu navštívilo i 30 tisíc návštěvníků. A tak neváhejte a navštivte tuto výstavu , jistě nebudete litovat stráveného času a třeba si odnesete první květinu na vaší zahrádku . 


 

dsc_7990.jpg

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Skalničky Praha 2015

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář