Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava Autoshow Praha se uskuteční 22. až 25. září 2016 v Praze Holešovicích

22. 9. 2016

Ve dnech 22. až 25. září otevře své brány jediný letošní český autosalón. Výstava Autoshow Praha se uskuteční již po devatenácté, podruhé ve zcela nové podobě.megane-grand-2.jpg

Renault MÉGANE Grandtour


Zatímco Průmyslový palác bude věnován výhradně osobním automobilům, které představí multidealeři za podpory dovozců, venkovní plocha bude určena na prezentaci užitkových vozů a k testovacím jízdám včetně offroadového parkuru. Svou příležitost dostanou i Křižíkovy pavilóny, ve kterých se představí jednak dodavatelé příslušenství a služeb souvisejících s pořízením a provozem automobilů.

Vyznavači elegance, funkčnosti a maximálního pohodlí by si neměli nechat ujít českou předpremiéru nového vozu Renault MÉGANE Grandtour. Model v sobě nese to nejlepší z nového MÉGANE, který byl na trh uveden v únoru letošního roku.

Má jeho dynamický styl, výrazný design s jedinečným světelným podpisem Edge Light ve formě písmene „C“, Full LED světlomety LED Pure Vision a nabízí stejné inovativní technologie. V interiéru připomínajícím kokpit letadla se tak řidič může spolehnout na konfigurovatelný barevný Head-up displej, multimediální a navigační systém R-LINK 2 s dotykovým displejem 7“, resp. 8,7“ a také na četné pokročilé jízdní asistenty. 

Autoshow 2016 PRAHA from Jiří Cysař on Vimeo.

 

V běžném provozu rozhodně oceníte funkci aktivního nouzového brzdění, upozornění na dodržování bezpečné vzdálenosti, adaptivní tempomat, systém varování před opuštěním jízdního pruhu, systém sledování mrtvého úhlu, rozpoznávání dopravních značek s varováním při porušení nejvyšší povolené rychlosti či systém automatického parkování Easy Park Assist.

megane-grand-1.jpg


 


VENKOVNÍ PLOCHA PŘED PRŮMYSLOVÝM PALÁCEM
OFF-ROAD PARKUR:

Zažijte jízdu drsným terénem… a nemusíte přitom vytáhnout paty z města. Boční náklon, při kterém se z okýnka téměř můžete dotknout země, nebo prudký výjezd, kdy si myslíte, že i 4x4 auto se prostě musí převrátit. Zkušení jezdci prakticky předvedou, jak funguje například uzávěrka diferenciálu. V off-road parkuru na vlastní kůži poznáte, co dokáží legendární Land Rovery.

TESTOVACÍ JÍZDY

Pro návštěvníky jsou zdarma připraveny testovací jízdy, které proběhnou od páteku do neděle na více než dvoukilometrovém okruhu v prostoru pražského Výstaviště. Na místě je nutné se registrovat.

BEZPEČNOST JÍZDY

Na návštěvníky čeká také program věnovaný bezpečnosti – BESIP, otočný simulátor nehody a dětské dopravní hřiště.

lounova.jpg

PROGRAM PRO ŽENY

Ženy vnímají auta jinak než muži. Na silnici bývají obezřetnější a neriskují. Přesto existuje hned několik příkladů, kdy se řidičky z hlediska bezpečnosti chovají nesprávně. Je to zejména telefonování za jízdy, špatná poloha za volantem, nesprávně ukotvená dětská autosedačka.

Téma společného stánku BESIP a internetového magazínu Žena v autě.cz na 19. ročníku automobilového veletrhu Autoshow proto bude speciálně zaměřeno na ženy a bezpečnost.

Expozici Besip a Žena v autě.cz letos najdou návštěvníci na venkovní ploše (1800m2) hned za ústřední halou Průmyslového paláce. Program bude věnován bezpečnosti za volantem. Na okruhu si tu vyzkoušíte, jak jezdit bezpečně, trenažery přesvědčivě ukáží otočení vozu při nehodě nebo náraz v 30km rychlosti. Pro děti bude připraveno dopravní hřiště.

Cílem společného stánku s BESIP a Žena v autě.cz  bude nejenom upozornit ženy, jak se  bezpečně chovat za volantem, ale také vytvořit příjemné místo setkávání, kde si řidičky budou moci vzájemně vyměňovat zkušenosti za volantem a zasoutěžit o atraktivní ceny.

Myslet budeme i na ženskou krásu. V expozici nebudou chybět ukázky práce profesionálních vizážistů, kteří seznámí návštěvnice s nejnovějšími trendy v líčení. Prostor bude věnován i maminkám, které budou moci nechat děti hrát ve skákacím hradu anebo si odpočinout u dobré kávy.

Ke každé vstupence Autoshow 2016 obdrží návštěvnice soutěžní kartu Žena v autě.cz. Na stánku budou připraveny indicie a nápovědy k jednotlivým otázkám týkající se bezpečnosti, vystavených aut, kosmetiky a bezpečného cestování s dětmi. Hostesky na místě kartu vyhodnotí a za správné zodpovězení otázek předají atraktivní ceny.

 

dsc_8867.jpg

autodily.jpg

rok 2016


Návštěvníci EkoAuta vyberou nejzajímavější elektromobil a auto na plyn.

Hlasovat pro nejzajímavější elektromobil nebo auto na plyn budou moci návštěvníci  autosalonu  ekologické dopravy EkoAuto.

Anketa, z níž vzejde „EkoAuto 2016“, je součástí doprovodného programu prvního autosalonu elektromobilů a plynových aut v České republice. Od 22. do 25. září jej pořádá na Výstavišti v Praze-Holešovicích veletržní správa INCHEBA EXPO Praha.

 EkoAuto nabídne dosud největší přehlídku ekologických vozidel a ukázku technologií plnicích plynových stanic nebo dobíjecích stanic pro elektromobily.   Kromě nejnovějších osobních a užitkových vozidel na elektřinu nebo na plyn zde zájemci o progresivní technologie najdou například elektrobus dobíjený pantografem, kamion na stlačený zemní plyn (CNG), dodávku na propan-butan ( LPG) nebo domácí plynovou stanici.  Jednou z novinek bude také Škoda Fabia na CNG. V rámci doprovodného programu se uskuteční konference Čistá mobilita pro města a obce, která je určena především starostům a dalším představitelům samospráv.  Záštitu nad ní převzal Svaz města a obcí ČR i Asociace krajů ČR.

kofola.jpg

Nákladní automobil na alternativní palivo


EkoAuto se koná na Výstavišti souběžně s již tradičním autosalonem Autoshow Praha.  Organizátoři očekávají pro oba autosalony celkovou návštěvu přes 30 000 lidí.

 

Termín konání:                          22.9. - 25. 9. 2016
Místo konání:                            VÝSTAVIŠTĚ PRAHA – HOLEŠOVICE

                                                       Průmyslový palác, Křižíkovy pavilóny, Venkovní plocha (před Průmyslovým palácem, Křižíkova fontána, Bruselská  cesta.                                                       

Organizátor:                               INCHEBA EXPO PRAHA spol. s r.o.

Otevírací hodiny :      

  22. 9.                     10.00 – 19.00

(10.00 - 12.00 - novináři, odborná veřejnost)

23.9.- 24. 9.               10.00 – 19.00
25. 9.                       10.00 – 16.00

Vstupné:                      150 Kč     dospělí
                                   100 Kč     zlevněné
                                   300 Kč     rodinné (2 dospělí, 2 děti)
                                   zdarma   ZTP, ZTP/P, děti do 6ti let                                                                            

www.autoshowpraha.cz

 

 

Náhledy fotografií ze složky Autoshow Praha 2015

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář