Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava Motocykl 2013 zve do Holešovic

8. 3. 2013

V pražských Holešovicích byla již zahájena výstava Motocykl 2013 ve všech prostorách Průmyslového paláce. Můžete zde shlédnout motorky ,čtyřkolky a také doprovodné akce před palácem i uvnitř výstavní plochy. Usměvavé hostesky u stánků i mezi návštěvníky jsou krásným doplňkem všem vystaveným modelům motocyklů . Na jedné straně nádhera motocyklu a na druhé přitažlivé dívky . Toto k sobě patří i na silnici . A tak se zde můžeme potěšit  pohledem na obojí.

A co je zde vlastně k vidění ? Motorky nové , repasované , dragstery a upravované tuningové stroje. A překvapivě i naše známá značka JAWA představuje svou novou motorku i repliky původních  JAWY 350 . 

nova-jawa.jpg

 

 201202191227_logo_incheba.jpg

 Výstaviště Praha - Holešovice

7.března - 10:00 - 20:00 hod.
  8.března - 10:00 - 20:00 hod.
  9.března - 10:00 - 20:00 hod.
10.března - 10:00 - 17:00 hod.  

 A i na bezpečnost silničního provozu je zde pamatováno a to prezentací expozice s autobusem a dráhou pro děti na malých motorkách . A také promítáním filmu na malém plátně , které je součástí expozice. V pojízdném autobusu, kde najdeme trenažér na jízdu na mopedu a další interaktivní pomůcky pro výchovu dětí v bezpečnosti v silničním provozu.

Nedílnou součástí tohoto veletrhu je i prezentace oblečení pro motorkáře s možností zakoupení s výraznou výstavní slevou. Autokosmetika přímo pro motorku je zde také prezentována.

Při odchodu z výstavy se jistě zastavíme na prohlídku nákladního automobilu, který absolvoval Rallye Paříž-Dakar a podíváme se na představení mototrialistů a čtyřkolek na volné ploše před Průmyslovým palácem. Výstavu mohu vřele doporučit a proto neváhejte a o tomto víkendu ji navštivte.


 

     

custom.jpg

 

Velkou novinkou, kterou bezesporu stojí za to sledovat, je letos na výstavě MOTOCYKL 2013 na pražském Výstavišti v Holešovicích v rámci BOHEMIAN CUSTOM BIKE tuzemská varianta světově proslulé show Biker Build-Off, kterou můžete znát z Discovery Channel. „V českém podání se jmenuje CUSTOM LIVE 2013 a jak sám název napovídá, návštěvníci vidí stavbu motocyklu na vlastní oči v přímém přenosu a dokonce i to, jak se taková akční show natáčí. Jedná se o první ročník a „vyzyvatelem“ je Omega Motors Club z Mladé Boleslavi. Stavba stroje začala ve čtvrtek ve 12:15 hodin a v sobotu by měl zaburácet dokončený custom,“ vysvětlila Markéta Holatová, tisková mluvčí Incheby Praha.

img_5601.jpg

      Celou akci monitoruje Agentura Dobrý den. „Mohu potvrdit, že v České republice se ještě nikdo nikdy nepokusil oficiálně vytvořit takový český rekord v nejrychlejším sestavení motocyklu, až nyní. Za mé účasti byl tedy na pódiu zahájen pokus o zápis do databanky rekordů České republiky. Motocykl je rozložen na 800 dílů, hotov je pouze motor a přichystán rám. Celkem se na vytvoření rekordu podílejí průběžně 4 stavitelé,“ upřesnil Tomáš Hrábek, komisař z Agentury Dobrý.


  

ram-odhalen.jpg

      Jedná se o kompletní sestavení motocyklu, které před zraky návštěvníků započalo ve fázi holého motocyklového rámu na pódiu a postupnou montáž motocyklu až do finální podoby, včetně nastartování a protočení zadního kola jako demonstraci, že motocykl je funkční. Je nutné dodat, že včetně spojovacího materiálu se jedná o několik set součástí. Rekord spočívá v tom, že doposud nikdo na území střední Evropy nesestavil veřejně motocykl ze stavu součástek do stavu schopného jezdit za méně než 5 dní a nyní jde o pokus, kdy by měl být čistý čas sestavení zhruba 30 hodin.
      Strůjci nápadu jsme položili pá otázek a odpovědi jsou vskutku zajímavé. „Proč to všechno děláme? Sám vám asi na tuto otázku uspokojivě neodpovím. Zeptejte se hokejistů, proč na ledě honí tu malou gumovou věc?
Proč lidi lezou na vrcholky hor a umírají tam? Je to těžké. Anyway, je to výzva a je to určitý způsob seberealizace pro nás, co ty mašiny stavíme a pro lidi co si tu stavbu objednají. Je to taky pocit vlastnit něco unikátního, speciálního, zkonstruovaného na míru a v konečném důsledku v jediném exempláři. Prostě „Big boys - Big toys“, tak bych to shrnul,“ říká Lubomír Šeminský. Jedno je prý ale jisté už nyní. „Rozhodně si nemyslím, že je to v krátkém čase na úkor kvality. Nemůžu si totiž dovolit, aby mašina za víc než milion korun vykazovala jakékoliv nedostatky. Musí být prostě perfektní. Neumím nyní opravdu odpovědně říct, za jakou nejkratší dobu bude schopen takto malý team lidí postavit od základu po nastartování motocykl, ale vím, že my ho teď postavíme ve středoevropském rekordu a rovněž vyzveme další stavitele o jeho pokoření příští rok. To už budou soutěžit ve velkém finále dva nejúspěšnější teamy na Motocyklu 2014,“ dodal Šeminský.  

 
www.motocykl-praha.cz
 
 

Náhledy fotografií ze složky MOTOCYKL 2013 Holešovice

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář