Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava s mezinárodní účastí LODĚ NA VODĚ a DOVOLENÁ V PŘÍRODĚ 2014

21. 4. 2014
Výstava LODĚ NA VODĚ 2014 je v České republice a střední Evropě svým pojetím a ve svém oboru jedinečná. Výjimečnost projektu spočívá především v možnosti vystavovat lodě jak na výstavní ploše nábřeží, tak i na vodní hladině řeky Vltavy. Šestý ročník oblíbené výstavy LODĚ NA VODĚ 2014, který se bude konat opět v Praze na Vltavě - Rašínově nábřeží, Hořejším nábřeží a Smíchovské pláži ve dnech 24.4. - 27.4.2014, je na základě připomínek z loňského roku rozšířen o významnou sekci DOVOLENÁ V PŘÍRODĚ, zejména pro rodiny s dětmi a OCHRANU PŘÍRODY.

hosteska-namornik.jpg

Lodě na vodě 2013 


Prohlídky lodí i plavby zdarma

Na výstavě Lodě na vodě určitě navštivte stánek Skippers Club by Dutch Masters, prohlédněte si obytnou motorovou loď Explorer a zdarma se svezte na člunu Beast, rychlém RIBu Predator, anebo novém člunu Vest z Baťova kanálu. Tato firma již 18. rokem nabízí dovolenou na obytné motorové lodi v Holandsku. Její spoluvystavovatelé, YachtNet, NaPlachetnici.cz a Prvá plavebná nabízejí plavby na standardních i historických plachetnicích, ale také motorových lodích a člunech jak v ČR, tak i jinde ve světě. 

cesko-na-lodi.jpg

 


vstupenky-zdarma_fb_lnv_2014.jpg

 Vážení přátelé, zde si můžete stáhnou a vytisknout POUKAZ na volný vstup na Rašínovo nábřeží v Praze 2 na sekci výstavy Dovolená v přírodě 24.-27.4.2014, který budete potřebovat při vstupu na výstaviště. Kupon na poukazu vyplňují pouze osoby nad 15 let, děti do 15 let mají vstup povolen pouze v doprovodu dospělé osoby. Těšíme se na vaši návštěvu. www.lodenavode.cz 

Volná vstupenka PDF  


Propojení obou břehů bude zajištěno přívozy. Připraven je také bohatý doprovodný program na souši i na vodě. Na Rašínově nábřeží bude výstava určená zejména široké veřejnosti, věnovaná volnému času, budou zde nové nomenklatury jako: vodní sporty, půjčovny lodí, vodní turistika, potápění a rybářství. Na své si přijdou i cyklisté, bude zde zařazena nová nomenklatura Cyklistika a samozřejmě nebude chybět ani servis kol a další překvapení pro cyklisty. Pořadatelem a garantem této mezinárodní výstavy je Asociace lodního průmyslu (APL) - neziskové, otevřené sdružení zástupců firem zabývajících se výrobou a prodejem lodí a lodního příslušenství, jehož hlavním cílem je liberalizace plavby na vodních plochách a řekách v České republice a podpora všech obchodních aktivit s tím spojených.  Také se snažíme vyjít vstříc cyklistům a navrhujeme snížení omezení pro cyklisty oproti loňské výstavě mezi Mánesem a prvním sjezdem za Palackého mostem, aby cyklisté nemuseli projíždět křižovatkami. Zkracujeme výstavu o jeden den, místo 5 denní bude jen 4 denní, abychom snížili dobu záborů.


 naplavka-plna-lodi.jpg

 


 Dovolená v přírodě u nás, to je široká oblast turistiky jak kolem řek a jezer, tak zejména cykloturistika, rybaření a pěší výlety do chráněných krajinných oblastí a po hradech a zámcích. I zde si návštěvníci přijdou na své a budou se moci inspirovat v plánech na letošní dovolenou. V uplynulých ročnících byl velký zájem o nákup dovolených na zahraniční zájezdy kanálových lodí do Holandska, Francie a nově do Německa a Polska. Tento druh rekreace spojený s cykloturistikou má obrovský nárůst a např. u nás na Baťově kanálu bylo loni více než 65 000 rekreantů.V letošním roce bude možné půjčení lodí bez kapitánských zkoušek na Labi od Týnce nad Labem do Mělníka. Nově je zde také možnost plout po Vltavě z Českých Budějovic na Hněvkovice. Vezmeme li v úvahu velký potenciál řeky Vltavy do Mělníka a Labe do Děčína, je u nás možnost velmi širokého využití rekreační plavby pro rodiny s dětmi a pro zahraniční návštěvníky, zejména z Německa.


Pro ty, kteří se chtějí jenom dobře pobavit a strávit zajímavý den s dětmi nebo přáteli, je připraven bohatý doprovodný program. Pro podnikatele, kteří mají zájem nabídnout své produkty nebo služby jsou ještě volná vystavovatelská místa, protože jsme opět rozšířili výstavní plochy.

Sledujte stránky www.lodenavode.cz


Místo: Rašínovo nábřeží, Praha 2 a Hořejší nábřeží, Praha 5 – nábřeží mezi Železničním a Palackého mostem    


 

Otevírací doba:

 
ČT   24.4.2014
10.00 - 18.00
   PÁ   25.4.2014    10.00 - 19.00
SO   26.4.2014 9.30 - 19.00
NE   27.4.2014
 9.30 - 17.00

    
mapalode.jpg

 

 

doprovodny--_program_lnv_2014_3.jpg

 

 

Náhledy fotografií ze složky Lodě na vodě 2013

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář