Jdi na obsah Jdi na menu
 


WE RUN PRAGUE - sobota 30. srpna 2014, Žluté lázně – 19:00

31. 8. 2014

 
We Run Prague 2014
 
Včerejší den byl pro část Prahy ve sportovním duchu. Konal se pátý ročník běhu na deset kilometrů We Run Prague . Nejedná se jen o sportovní akci, ale i společenskou jelikož již odpoledne bylo ve Žlutých Lázních spoustu kulturních vystoupení na podiu pro návštěvníky i běžce.
Start byl u bazénu v Podolí a tak bylo od odpoledne pro dopravu uzavřené celé okolí. Deset tisíc běžců, což byl limit účasti na závodě, se už od čtrnácté hodiny v lázních začalo shromažďovat a připravovat na závod. Zázemí závodu se šatnami a toaletami bylo připraveno na tento nápor a tak nebyl problém v klidu strávit čas před startem. Žluté startovní trička pomalu zaplňovala Žluté lázně a každý z účastníků měl na zádech své vlastní moto k běhu. Tak například dvojice běžců měla nápis „ Jsem kavárenský povaleč „ nebo další „Běžím za Adélku „.
A zatím na podiu u Vltavy moderátoři uváděli jednoho vystupujícího za druhým. Kdy sportovní vystoupení s rozcvičkou střídali zpěváci, kdy hlavní hvězdou byla Debbí. Pro ženy bylo připraveno ve stanu v dolní části areálu líčení a tetování na běh. V horní části se mohli všichni účastníci vyfotografovat u stánku Canon nebo sami na připraveném podiu. Další možností bylo tejpování a masáž před startem. Masáž byla i v cíli a to od sdružení slepých masérů.


Jak se blížil čas startu bylo více a více žluto a běžci se pomalu začali řadit na startovní pozice a to podle odhadnutého času běhu v cíli. Nejrychlejší na začátek a postupně až k nejpomalejším. Ti museli trať proběhnout nebo projít do 1 hodiny, 40 minut což byl limit závodu. Úderem devatenácté hodiny se běžci vydali na trať a to kolem Palackého náměstí přes Václavské náměstí zpět na náplavku u Palackého mostu kde byl cíl. A zde se objevil první Vít Pavlišta v čase  0:29:52  a s velkým náskokem vyhrál. Za ním se již do cíle blížili další a další běžci a po proběhnutí si vyzvedli pití, banán a energetickou tyčinku. Kdo chtěl mohl využít i ošetření v mobilním zdravotnickém středisku , které bylo opravdu velké nebo se nechat namasírovat . S postupným stmíváním se žlutá masa běžců do cíle ještě dlouho vinula po pražských ulicích a kolem Vltavy .

we-run-prague----sobota-30.-srpna-2014--zlute-lazne-----19-00-016.jpg

we-run-prague----sobota-30.-srpna-2014--zlute-lazne-----19-00-015.jpg

Rozcvička


 

NIKE VÁS ZVE NA ČTVRTÝ ROČNÍK BĚŽECKÉHO ZÁVODU WE RUN PRAGUE

Přijďte si užít předzávodní program do Žlutých lázní a atmosféru mezi deseti tisíci běžci, kteří v podvečer vyběhnou do ulic Prahy

Běh historickým centrem města se uskuteční už tento týden v sobotu – 30. srpna 2014. Startovat se bude opět ze Žlutých lázní a to v 19. hodin. Závod pro deset tisíc běžců odstartuje česká atletická královna Barbora Špotáková. Novinkou pro letošní ročník je nová trasa a také jiný cíl We Run Prague, který bude tentokrát na náplavce, kde bude pro běžce po doběhu připravena afterparty.

Novou trasu si můžete prohlédnout na tomto linku: nike.com/werunprague
 

we-run-prague-2014_02.jpgDOPROVODNÝ PROGRAM
Před samotným závodem je pro běžce připraven speciální program. Areál Žlutých lázní se pro účastníky We Run Prague otevře již ve 14. hodin. Běžci s mohou těšit na tato vystoupení:
 
  • 14:00 – 14:30 – Odpoledne zahájí moderátorky Evropy 2 – Zorka Hejdová a Markéta Ježková, které budou závodníky a fanoušky provázet celým dnem.
  • 14:30 – 14:40 – Poté bude k vidění vystoupení párové akrobacie v podání francouzských umělců: Coline Mazurek a Valentin Verdure.
  • 15:00 – 15:00 – Následovat bude vystoupení parkurových běžců týmu In Motion.
  • 15:30 – 16:00 – Pro běžce bude také připravena rozvička: Nike Training Club – dynamický warm up s trenérkou Radkou Vandasovou.
  • 16:00 – 17:00 – Na závod pak běžce naladí koncert SUPERSTAR - Debbi, Jakub Ondra & Ahmad Haidar zazpívají nejlepší letní hity.
  • 17:00 – 17:10 – Dvě hodiny před startem si budou moci běžci vychutnat vystoupení pozemní a závěsní akrobacie CIRK LA PUTYKA v podání Alexandra Volného a Zuzany Havrlantové.
  • 17:30 – 18:00 – Před startem se uskuteční poslední rozvička: lekce Nike Training Club pod vedením trenérky Radky Vandasové.
  • 18:00 –  Hodinu před oficiálním startem závodu vyzvou moderátoři běžce k řazení do koridorů.
    • 19:00 – Bára Špotáková spolu s moderátory odstartuje čtvrtý ročník We Run Prague.  

barbora-spotakova-pred-startem.jpg

Memorial J.Odložila 2014 - Bára Špotáková

 


 DOPRAVA A VSTUP DO AREÁLU ŽLUTÝCH LÁZNÍ 

Na start do areálu Žlutých lázní se běžci nejlépe dostanou prostřednictvím MHD. Využít lze tramvajových linek 3 a 17 a vystoupit na zastávce Dvorce nebo Kublov. Lze také využít metra. Doporučujeme vystoupit ve stanici Karlovo náměstí, přejít na Palackého náměstí a odsud se dopravit výše uvedenými tramvajemi.

Od 17:00 začne výluka tramvajového provozu a do Žlutých lázní bude možné se dopravit pouze autobusem z Pražského povstání (zastávka metra C).Parkování nebude v okolí Žlutých lázní možné. Doporučujeme tedy využít služeb MHD.

Běžci se musí dostavit do Žlutých lázní nejpozději dvě hodiny před startem.

 werun.jpg

 


Doběhněte si pro místo na We Run Prague 2014

Poslední šance doběhnout léto – 40 volných míst na We Run Prague 2014

10 000 registrací na We Run Prague 2014 zmizelo v rekordním čase. Pro ty, kteří tuto příležitost zmeškali, je tu další možnost.Od 26. do 29. srpna 2014 budou mít běžci poslední šanci zajistit si jedno ze 40 startovních míst v rychlostním závodě “The Chase”, který proběhne v prostoru Nike Running Lab na Václavském náměstí v Praze.


Každý den od 16-ti do 21 hodin budou mít běžci příležitost zabojovat o startovní číslo na We Run Prague. Závodit se bude po dobu 20 vteřin. Deset nejrychlejších ze všech zúčastněných získá místo na startu závodu.Pro běžce připravující se na We Run Prague bude na místě v Nike Running Lab k dispozici běžecká poradna. Součástí konzultace bude analýza došlapu, díky které budou moci běžci najít nejvhodnější boty pro jejich běžecký styl.

Více informací a registrace na www.nike.com/werunprague


We Run Prague je vyvrcholením běžecké sezony, která je letos plná běžeckých výzev, tréninků a eventů pod hlavičkou Nike+ Run Clubu.


Aktuální informace najdete na těchto webových stránkách: www.nike.com/werunprague na Facebooku: https://www.facebook.com/nikerunningczsk


 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář