Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZOH Soči 2014 - Olympiáda v Soči zhodnocení první části

17. 2. 2014

 Zhodnocení první části ZOH 2014

 
Po první části ZOH je naše reprezentace uspokojena medailovým přídělem z biatlonu, rychlobruslení a snowboard krosu. Bylo velké překvapení dva úspěchy od Jaroslava Soukupa a Ondřeje Moravce, od Martiny Sáblíkové se úspěch čekal a tak stříbro nikoho nevyvedlo z míry. Velké představení předvedla Eva Samková a ukázala všem sportovcům z reprezentace, jak se vítězí. Bez strachu z medaile šla suverénně za svým cílem a bylo z každého pohybu a projevu jasné, že to má srovnané v hlavě. Budiž vzorem dalším.


Po prvních dnes se však naše medailové žně zastavily a bylo to právě tím strachem z vítězství. Biatlonistky a biatlonisté vždy dobře rozjeté závody v konci pokazili. Gabriela Soukalová se sice ve stíhacím závodě nádherně dotáhla na čelo a skončila čtvrtá. Leč ve vytrvalostním závodě neudržela pozici a opět doběhla čtvrtá. Vítězka světového poháru z letoška v této disciplíně musí nastupovat na závod s myšlenkou na vítězství a rozptylování vyprávěním o svých kalhotkách nikomu nic nepřidá. To stejné platí o Vítkové, opět se zalekla dobrého umístění. Hlava vyhrává. To je nutné vědět. I muži měli po medailových úspěších problém se soustředit a jít za dalším úspěchem, bylo to znát z jejich rozhovorů, že podlehli vnitřnímu uspokojení. Škoda. Přesto díky jim za ony medaile.


Samotnou kapitolou jsou naši hokejisté. Poctivě jsem sledoval tři zápasy ve skupině a marně hledal hvězdy NHL. Nesehranost a neschopnost se prosadit byla vidět z každé minuty zápasů. Zápas se Švédy byla katastrofa a jen dlouhý turnaj nás uchránil od debaklu. Švédové s ohledem na spoustu dalších zápasů už od stavu 4:0 nehráli a nechali nám upravit výsledek. Mátožné hvězdy vyhasly. Zápas s Lotyšskem jen ukázal to stejné, avšak síla soupeře byla jinde a tak vítězství 4:2 nás uspokojilo jen stavem. V celé nahotě se naše družstvo ukázalo v duelu se Švýcarskem. Naprostá neschopnost za celý zápas vstřelit branku bylo tristní a je otázkou co s námi udělá zápas se Slovenskem. Slavný Jágr už nemá onu svou sílu a nepředvádí kouzla na ledě což je jasné v jeho věku, kolega Nedvěd není o moc lepší a Červenka zahazuje jednu šanci za druhou. Ostatní hráči se přizpůsobili prvnímu útoku a tak projev je takový nemastný neslaný. Uvidíme, kde reprezentace skončí osobně limitem je čtvrtfinále.
 
Poslední kapitolou jsou sportovci zlatého středu, oni se umisťují okolo dvacátého místa a výše. Je jasné, že někdo jede na ZOH na zkušenou a nemá ambice vyhrávat, ale je nutné závodit až do padnutí a na hranici svých možností . Bohužel tomu tak není u všech . Příkladem budiž Dušan Kožíšek při posledním úseku štafety 4x10 km , nejen , že ztratil spoustu pozic , ale dojel v pohodě a v klidu . Bez pádu do cíle bez ukázky , že se vydal ze všech sil . A další biatlonistky také neodvedly vždy uspokojující výsledek na hranicí svých možností .
 
 
 
 

Náhledy fotografií ze složky ZOH Soči 2014

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář