Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zoo Praha zahájí v sobotu 28.3,2015 svoji 84. sezónu

25. 3. 2015

 

Zoo Praha zahájí v sobotu svoji 84. sezónu. Pro své návštěvníky připravila bohatý program – křest gepardích mláďat, módní přehlídku nových pracovních uniforem, promítání nového večerníčku Gorilí povídání nebo vystoupení kapely Sto zvířat.

Program začíná v 11 hodin u Vzdělávacího centra, kde návštěvníkům zahraje Sto zvířat. Po proslovech ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka a hostů – paní primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové, radní hl. m. Prahy Hany Novákové, fyzikálního chemika a bývalého předsedy Akademie věd ČR prof. Rudolfa Zahradníka - se návštěvníci mohou těšit na českého písničkáře a básníka Jiřího Dědečka, který přečte ukázky ze své nové knihy o zvířatech v Zoo Praha.


 zoo-zahajeni.jpg


zoo-praha-2015-021.jpg


Ve 12 hodin a 15 minut se přesune dění do Dětské zoo, kde proběhne první módní přehlídka nových pracovních uniforem, kterou uvede Jan Kovařík s hostem, moderátorkou Klárou Doležalovou. tato přehlídka se bude opakovat několikrát během celého dne .

Ve 13 hodin pak budou mít návštěvníci u expozice gepardů poprvé možnost spatřit naše čtyři gepardí mláďata, která pokřtí společně s paní Adrianou Krnáčovou a Hanou Novákovou vynikající sportovci Eva Samková a Tomáš Verner. Sobota se proto ponese tak trochu i ve sportovním duchu. Návštěvníci budou mít jedinečnou možnost „porovnat“ si díky naši speciální trati svoji rychlost se zvířaty a zjistit, zda jsou například rychlejší než ježci, želvy nebo antilopy. Zejména milovníci historie pražské zoo pak ocení vernisáž výstavy malíře Františka Xavera Procházky, která proběhne v 15 hodin v Galerii Gočárův dům. F. X. Procházka byl v době první republiky špičkovým vědeckým ilustrátorem zoologických publikací. Autor prvního vizuálu Zoo Praha část života procestoval po Evropě a maloval zvířata v zoologických zahradách. Návštěvníci pražské zoo budou mít od soboty jedinečnou příležitost si jeho krásné a ojedinělé kresby prohlédnout.


dsc_2132a.jpg 

 Po celou dobu slavnostního programu budou v Pavilonu goril promítány ukázky nových večerníčku Gorilí povídání, které v areálu pražské zoo natáčel režisér a scénárista Václav Chaloupek. Hlavními hrdiny večerníčku jsou pražské gorily, především gorilí mládě Nuru a jeho tetička Kamba, která mu o životě v Africe vypráví. První díl představí Česká televize v sobotu 28. března na obrazovkách ČT2 a ČT D.


 dsc_2112vaclav-chaloupek.jpg


Zajímavosti o ZOO Praha :

Základní informace

Celková plocha Zoologické zahrady 58 ha
Celková plocha expozic   45 ha
Počet pavilonů    12
Počet expozic   Více než 150
Počet zaměstnanců     229

 

Celkem 4 727 jedinců 654 druhů
savci 1 110 158
ptáci 1 547 288
plazi 1 087 124
obojživelníci    128   15
ryby    803   38
paryby       1     1
bezobratlí     51+   30
 

Náhledy fotografií ze složky Zoo Praha 2015

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář