Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pražská zoologická zahrada a její budoucnost v letech 2017 - 2022

25. 10. 2016

Pražská zoologická zahrada a její budoucnost v letech 2017 - 2022 v pondělí představila plány stavebního rozvoje v tomto období se počítá s výraznými investicemi až 838,6 milionu korun.

To potvrdili i náměstek primátorky Petr Dolínek , který také sdělil jak bude vypadat i další budoucnost ohledně dopravní obslužnosti zologické zahrady. Ředitel ZOO Miroslav Bobek předvedl na plánu ZOO  umístění nových pavilonů pro lední medvědy, gorily i tasmánské čerty.

Pražská zahrada usiluje o získání do chovu Pandy , proto je v plánu také výstavba pavilonu pro tato vzácná zvířata. Získání Pandy velké je na dalším diplomatickém jednání s čínskou diplomacií.  Je  nutné, aby o zvířata požádal oficiální cestou prezident nebo premiér české republiky.


bobek-a-ceska-televize.jpg

Ředitel  Miroslav Bobek dává rozhovor České televizi , foto: Cysnews.cz

10.jpg

Panda velká patří mezi nejatraktivnější a nejznámější zvířata na světě. Foto: Shutterstock


„Pavilon goril už měl být ve výstavbě. Jsou zde však  problémy s městskou částí Troja, čili můžeme mluvit o otevření zhruba v  roce 2019 nebo 2020,“ uvedl Miroslav Bobek. Městská část Praha-Troja postavení pavilonu goril brání s tím, že stavba porušuje územní plán a další nespecifikované připomínky. Situace je podle vyjádření vedení ZOO dost nepřehledná .

Mezi prvními by měla příští rok otevřít zrekonstruovaná restaurace Gaston, která bude lépe připravená na případné povodně a bude větší.

Stávající voliéry z 30. let. nahradí Rákosův pavilon pro exotické ptáky, který je pojmenován podle svého mecenáše a chovatele ptactva Stanislava Rákose. Voliéry budou z části průchozí a nabídnou poslech zpěvu vzácných ptáků přes speciální zařízení. Otevřeno bude někdy v roce 2018.


bobek-a-plany.jpg

Miroslav Bobek představuje nové plány rozvije ZOO Praha , foto : Cysnews.cz

01.jpg

Vizualizace restaurace Gaston. Zdroj: Zoo Praha


Do zoo budou vybudovány také dva nové vchody, které umožní vstup od přívozu v Podhoří a další vznikne v ulici Pod Hrachovkou hned u nového pavilonu goril. K tomuto vstupu by měly jezdit také nové minibusy.

Podle Bobka se uvažuje i nad možností tramvajové dopravy. Tramvaje by jezdily nad severní částí zahrady, kde bude druhá Africká pláň.

 

 

Náhledy fotografií ze složky ZOO Praha 2017-2022

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář