Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. ročník veletrhu Motocykl 2017 proběhl na Výstavišti v Holešovicích

8. 3. 2017

Na Výstavišti v Praze- Holešovicích se konal od 3. do 5. března již 21. ročník veletrhu Motocykl. Tato jedinečná motoristická akce s neopakovatelnou atmosférou přinesla přehlídku motocyklů, čtyřkolek, doplňků, techniky, motorkářské oblečení i bohatý doprovodný program.

 

Letošní ročník přinesl představení nových motocyklů. Poprvé zde byly prezentovány dlouho očekávané nové modely motocyklů značky JAWA 350 OHC a JAWA Vintage 660. Motocykl Jawa 660 Vintage má čtyřtaktní kapalinou chlazený motor, jednoválec o objemu 660 ccm, max. výkon 36 kW/6000rpm, 5 rychlostí, jeho váha je 198 kg a dosahuje rychlosti 160 km/hod. JAWA 350 OHC má čtyřtaktní vzduchem chlazený motor jednoválec o obsahu 397,2 ccm, max. výkon 20,4 kW/6500 rpm, 5 rychlostí, jeho váha je 160 kg, dosahuje maximální rychlosti 130 km/h.

Ve střední hale Průmyslového paláce  zaujmou hned u vstupu expozice Augusta MV  a Ducati. První jmenovaná zde představuje závodní stroj Reparto Corse, který byl vyroben v limitované edici pouhých 250 ks.  V expozici je také k vidění Dragster 800 RR LH 44 limitovaná edice LEWIS HAMILTON. Ducati přivezla svůj klenot Panigale S 1299 Anniversario, který je jediným kusem v České republice. Dále měli návštěvníci ve Střední hale Průmyslového paláce možnost vidět také stroje Kawasaki či americké elektrické motocykly Zero Motocycles.


akrobacie-1---venkuw.jpg


Moravskoslezský kraj propagoval na veletrhu „Expozici historických motocyklů“ ze sbírky Miroslava Rybičky, která má svoji stálou celoročně otevřenou expozici v Ostravě na Výstavišti Černá louka v pavilonu C.

V Pravém křídle Průmyslového paláce v expozici Střediska motocyklového sportu AMK v AČR Hořice si bylo možno prohlédnout stroje a trofeje našich úspěšných motocyklových závodníků, například Hondu 125 RS Patrika Koláře.  

V Pravém křídle je  také vystaven vůz, který se účastní závodu Paraquay-Bolívie- Argentina 2017.V této části Průmyslového paláce bylo možné vidět motocykl se specielně konstruovanou sajdkárou, do které je možné najet na invalidním vozíku.Několik informačních  panelů s fotografiemi je věnováno naší legendě motocyklového sportu Františku Šťastnému.Celý víkend provázel bohatý doprovodný program, v rámci kterého bylo možné vidět vystoupení pole dance tanečnic, zúčastnit se besedy s veterány a autogramiády známých osobností, módní přehlídky, a nechybělo ani vystoupení hudební kapely.

Součástí veletrhu byl již 13. ročník soutěžní výstavy motocyklových staveb a přestaveb BOHEMIAN CUSTOM BIKE. Stroje, které se účastní soutěže si návštěvníci mohli prohlédnout ve Střední hale Průmyslového paláce. Zaujmou zde různé designy i nezvyklé vzory kromě tradičních motorkářských vzorů například také  „Cibulák“ , který  lze očekávat spíš na porcelánu než na nádrži motocyklu.

Ve Střední hale Průmyslového paláce naproti expozici Moravskoslezského kraje bylo možné se zapojit do sbírky pro postižené svalovou dystrofií.

V letošním roce se dočkal pokračování  Airbrush Art Festival.  Festival je zaměřen na malbu americkou retuší – malou stříkací pistolí se kterou se dají docílit barevné přechody i detaily. V rámci festivalu se také návštěvníci  mohli nechat nalíčit tentokrát jako Zombie.

Před Průmyslovým palácem diváci sledovali dech beroucí skoky na motocyklech i dovednosti mladých motocyklistů .


harley-davidsonw.jpg


Veletrh přinesl bohatý program a každý návštěvník si mohl najít , co ho zajímá. Fanoušci  a motorkáři se zde měli příležitost dozvědět o chystaných akcích a motorkářských srazech, např. o Jízdě pro jezdce na motocyklech Harley-Davidson a Buell   Bohemia 500 miles (805 km) Trasa je rozdělena do několika etap s kontrolními stanovišti a je třeba ji ujet za 24 hodin. Tato akce se uskuteční od 12. do 13. srpna.

Při Bohemia 500 mil se musí ujet po Čechách 500 mil (805 km) do 24 hodin (není to ale žádný závod!) Po registraci a prologu začíná v sobotu odpoledne na dosud utajeném startu vlastní jízda. Projet cílem se musí maximálně do 24 hodin v neděli odpoledne. Na startu a každém kontrolním stanovišti dostanete itinerář, který vás zavede k dalšímu kontrolnímu místu. Popis následující etapy dostane jen ten, kdo dojel k danému stanovišti podle předchozích pokynů. Celou trasu Bohemia 500 mil můžete projet jednotlivě nebo ve skupinkách, které si sami vytvoříte. Mapa České republiky se může hodit.

Registrace

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář