Jdi na obsah Jdi na menu
 


26. ročník veletrhu cestovního ruchu Holiday World probíhá v Praze Holešovicích

17. 2. 2017

26. ročník veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který se řadí mezi nejvýznamnější akce svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy, proběhne ve dnech 16. – 19. února 2017 v areálu holešovického Výstaviště v Praze společně s 11. ročníkem gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel. Oba veletrhy pořádá INCHEBA EXPO PRAHA.

Ve Veletržní hale se představují jednotlivé regiony České republiky, turistická informační centra a tuzemské cestovní kanceláře.

vstup.jpg


V letošním roce je Partnerským regionem Moravskoslezský kraj. Jeho expozici naleznete ve vstupní Veletržní hale a přiláká návštěvníky širokou nabídkou spojenou s poznáváním historie i  industriálních památek. Moravskoslezský kraj zahrnuje oblast Jeseníků, Opavské Slezsko, Ostravsko, Těšínské  Slezsko, Beskydy, Poodří – Moravské Kravařsko. V tomto kraji se po staletí střetávaly různé mocenské vlivy. Z pomezí Moravy a Slezska vzešlo mnoho významných osobností. Namátkou například  zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud  se narodil ve městě Příboře,  Hukvaldy proslavil hudební skladatel Leoš Janáček, z Hodslavic u Nového Jičína pocházel nejslavnější český historik František Palacký, z obce Hynčice pochází zakladatel genetiky Johann Gregor Mendel. Z oblasti sportu můžeme vzpomenout kopřivnického rodáka Emila Zátopka jeho manželka Dana Zátopková se narodila v Karviné, Jiří Raška, který naši zemi reprezentoval ve skocích na lyžích, pocházel z Frenštátu, tenista Ivan Lendl je ostravským rodákem a wimbledonská vítězka Petra Kvitová pochází z městečka Fulnek. V dnešní době tento kraj nabízí mnoho možností k výletům i k poznávání technických památek a zajímavostí. Ostrava dokázala přiznat svou silnou průmyslovou minulost a otevřela staré doly a hutě turistům a návštěvníkům kulturních akcí. K zajímavým místům patří dolní oblast Vítkovic, mlýnské technologie ve Vodním mlýně Wesselsky ze 16. století. Tento kraj není ale jen průmyslovou oblastí, ale zároveň krajem krásné přírody a jsou zde především hory – Beskydy a Jeseníky.

moravsko-slezsky-kraj-.jpg

vystoupení souboru Ševčík


Pravém křídle Průmyslového paláce naleznete zahraniční cestovní kanceláře  a zahraniční regiony. Výrazně jsou zde zastoupeny země Asie – Čína, Srí Lanka, Indie, Indonésie, Vietnam. Nechybí ani Thajsko a Palestina. Také země Karibiku jako je Kuba či Dominikánská republika. Novým vystavovatelem je Mexiko, znovu se vrací Polsko na jehož stánku  proběhne v sobotu 18.2. od 14.30 hod autogramiáda  Ewy Farna. Ve Velkém kongresovém sále se ve 13.30 hodin  uskuteční setkání a povídání o Polsku za účasti této zpěvačky a skladatelky s názvem „Polsko očima Ewy Farné“ Ewa se zde představí jako vypravěčka a bude čas i na dotazy návštěvníků.  .

Ze stánků evropských zemí můžeme zmínit například italské regiony Emilia Romagna, Marche, Calabria, Elba Hotels, Slovenian Tourist Board,  Chorvatské turistické sdružení, Národní park Plitvická jezera, Národní park Krka, Turistické sdružení Dubrovnicko-Neretvanského kraje.

 

Ve Střední hale průmyslového paláce naleznete stánek Česká inspirace – České dědictví UNESCO či stánek České centrály cestovního ruchu Czech Tourism. Marketinkovou koncepci destinační značky Česko-země příběhů rozvíjí kampaň Baroko všemi smysly, která využívá velkého  množství barokních památek v naší zemí. Do této kampaně byly zahrnuty destinace : Svatý kopeček u Olomouce, Český Krumlov, Broumovsko, Mariánská Týnice, Kroměříž, Žďár nad Sázavou, Vranov nad Dyjí a Kutná Hora. Můžete se do baroka zadívat, dotknout a zaposlouchat se do barokní hudby. Přijďte se přesvědčit na stánek Czech Tourismu.  Pokud se zastavíte také na stánku Plzeňského kraje, získáte zde nejen inspiraci, které barokní památky můžete v tomto regionu navštívit, ale také originální recepty barokní kuchyně, kupříkladu nadívaná holoubata, paštika z divokých holubů a jater, nadívané kůzle, skopové na majoránce, jejichž přípravu si můžete sami vyzkoušet. Naleznete mezi nimi i takové recepty z Barokní lékárny v Klatovech jako jsou Klementinské pilulky, Zázračná mast, Benediktinka, Kneipův žaludeční likér či Životabudič.


top-gastro---kurzy-carvingu.jpg

Redakce KAM po Česku a INCHEBA EXPO PRAHA připravily pod záštitou Asociace krajů  ČR a Ministerstva pro místní rozvoj 5. ročník ankety Kraj mého srdce. Smyslem ankety je podpořit domácí cestovní ruch. Hlasování probíhá jak na serveru www.kampocesku.cz,  tak na stránkách krajských úřadů, destinačních společností, regionálních agentur nebo turistických informačních center. Vítězové jsou slavnostně vyhlášeni v doprovodném programu zahajovacího dne veletrhu.

Pro každého návštěvníka veletrhu organizátoři připravují ve spolupráci s cestovními kancelářemi soutěž „Zájezdy za milion“ . Návštěvníci budou mít možnost získat slevové kupony v hodnotě 5 – 10 000 Kč na příští hlavní turistickou sezonu.

Ani v letošním roce nebude chybět přehlídka vystoupení cestovatelů a prezentace jejich putování, premiéry nových filmů, cestovatelské výstavy pod názvem WORLD FILM. Tento festival bude probíhat ve dnech 18. a 19. února v pavilonu Křižík B. Ze sobotního programu můžeme zmínit od 15 hodin setkání ADAM CHROUST – STINGL Tajemství 280 kufrů . Miroslav Stingl spolu s Adamem Chroustem odhalí, jak vznikala kniha, která popisuje neuvěřitelný příběh legendárního českého cestovatele a spisovatele Miloslava Stingla. V neděli ve stejném čase se uskuteční přednáška české horolezkyně Kláry Kolouchové, která stanula na vrcholu nejvyšší hory světa Mt. Everestu Klára Kolouchova a Petr Jan Juračka – Expedice K2.


top-gastro-1.jpg

 

Současně s veletrhem cestovního ruchu Holiday World probíhá i 11. ročník gastronomického veletrhu Top Gastro & Hotel. Je to zajímavá přehlídka vybavení pro restaurace a hotely, spojená s představením různých specialit  a soutěžemi v oblasti stravování.

JANA BEČKOVÁ , text, foto


Otevírací doba:

POUZE PRO ODBORNÍKY:
Čtvrtek: 9.30 - 18.00
Pátek: 9.30 - 18.00

PRO VEŘEJNOST:
Sobota: 9.30 - 18.00
Neděle: 9.30 - 17.00

Vstupné:

  • plné: 150 Kč
  • Zlevněné vstupné: 100 Kč
  • (pro seniory, studenty a ZTP)
  • Zdarma
  • (děti do 15 let, ZTP+P vč. 1 osoby doprovodu)
  • Děti do 15 let musí mít doprovod.
  • Zákaz vstupu se psy
  • Stránky pořadatele : www.holidayworld.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář