Jdi na obsah Jdi na menu
 


Botanická zahrada v Praze – Troji zahájila 1. dubna sezonu

10. 4. 2017

 

Prvního dubna zahájila Botanická zahrada hl. m. Prahy novou sezonu. Letošní rok se tematicky zaměřuje na americký kontinent (Severoamerická prérie, Severoamerická polopoušť) . V rámci „Amerického léta“ nabídne návštěvníkům ukázky z přírody, zvyků a nahlédne i do kuchyně tohoto kontinentu. Mezi nejvýznamnější akce patří Indiánský den 22. čevence a American food day 5. srpna.

Po vstupu do zahrady nejdříve může návštěvník obdivovat květiny a rostliny v ornamentální zahradě, kde je kromě letničkového záhonu také sbírka léčivých rostlin. Cestou se nabízí nádherný pohled na město od kaple Sv. Kláry, pod níž se nachází jedna z nejstarších pražských vinic, která je památkově chráněna. Ve vinotéce je možné ochutnat a zakoupit místní vína.

Z ornamentální zahrady se vchází do Japonské zahrady, která na jaře uchvátí pestrostí barev kvetoucích azalek. Klid a pohodu  navodí voda zurčící v potůčku i posezení u jezírka .  Od 19. do 28. května zde proběhne výstava bonsají od našich i zahraničních pěstitelů, která bude provázena ukázkou japonských tradic. Protože po zahájení sezony počasí návštěvě zahrady a pobytu a relaxaci venku skutečně přálo, bylo příjemným překvapením otevření rostlinného bistra v dřevostavbě Altán v ornamentální zahradě. Tato stavba poskytuje příjemné posezení jak uvnitř v nekuřácké zóně, tak i na venkovní terase v blízkosti skalničkového skleníku . Otevírací doba je v listopadu a únoru od 9 do 16 hodin, v březnu a říjnu od 9 do 17 hodin, v dubnu od 9 do 18 hodin a od května do září od 9 do 20 hodin.

fata-morgana---orchidej.jpg

Velmi příjemné pro návštěvníky  venkovních expozic je, že všechny trávníky kromě Japonské zahrady lze využít k odpočinku či pikniku. Podél cesty vedoucí od Altánu ke včelařovu domečku lákají k relaxaci  i houpací sítě. V nově vybudované expozici Medonosných včel můžeme obdivovat výstavu fotografií Helgy R. Heilmanové s názvem „Zadáno pro včely aneb bez medu to nejde“. Med je možno v domečku včelaře zakoupit a také je zde k dispozici posezení na terase. V blízkosti stavby se nachází včelí úly.

Booking.com

Projdeme kolem Altánu a včelařova domečku do Stráně, která za slunných dní láká k opalování. Pak vstoupíme do stinné expozice lesních biotopů Severní  Ameriky a východní Asie. Tohoto místa využívá k výhledu originálně řešená rozhledna. Příjemný stín umožňuje odpočinek a jsou  zde také vhodné prostory pro děti zvláště v části Les plný zvuků. Odtud procházíme kolem jezírka a mokřadu až se dostaneme  ke skleníku Svět kaktusů a sukulentů. 

V celém areálu venkovní expozice bylo instalováno 87 dubových sloupků s informačním systémem, který  seznámí s nejzajímavějšími exponáty v zahradě. Sluchátka si je možné půjčit za vratnou zálohu v pokladnách. Zvukový systém je v provozu od 1. dubna do 31. října.

Součástí Botanické zahrady hl.m. Prahy  je skleník Fata Morgana. Expozice  je zde rozdělena do tří částí s odlišnou teplotou a vlhkostí. Do druhé části skleníku se vchází podzemním tunelem, který se mění na průchod tropickým jezerem. Za skly  můžeme sledovat neuvěřitelné množství ryb i rostlin.

Kdo se rozhodne navštívit skleník Fata Morgana má až do 28. května možnost shlédnout výstavu tropických motýlů . Pozornost nepřitahují jen pestrobarevní motýli, ale také kukly. Otevřeno bude  denně od 9 do 8 hodin kromě pondělků 10 a 24. dubna a 15. a 22. května, kdy bude skleník uzavřen.

TEXT, FOTO : Jana Bečková


 

Otevírací doba

Skleník FATA MORGANA

  • Celoročně otevřen úterý až neděle, tzn. pondělí je zavíracím dnem. (V pondělí je otevřeno, pokud na něj připadá státní svátek.)
  • Obchůdek se suvenýry a turistickými vizitkami je otevřen od úterý do neděle.

Březen

9.00 - 17.00

Duben - září

9.00 - 18.00

Říjen

9.00 - 17.00

Listopad - únor

9.00 - 16.00

Venkovní expozice 

  • Celoročně otevřeny denně.

Vstupné

VENKOVNÍ EXPOZICE - 1 DEN

Dospělí 

                  85 Kč

Děti 0-2 let

   0 Kč

Děti 3-5 let

25 Kč

Děti 6-15 let

  45 Kč

Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti)        

      215 Kč

Senioři

45 Kč

Senioři nad 70 let

10 Kč

Student, ISIC do 26 let

45 Kč

ZTP

45 Kč

ZTP/P

0 Kč

Pes

85 Kč

skleník FATA MORGANA + VENKOVNÍ EXPOZICE - 1 DEN

Dospělí

          150 Kč

Děti 0-2 let

   0 Kč

Děti 3-5 let

40 Kč

Děti 6-15 let

  75 Kč

Rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti 6-15 let)         

   375 Kč

Senioři

75 Kč

Senioři nad 70 let

20 Kč

Student, ISIC do 26 let

75 Kč

ZTP

75 Kč

 

TROJSKÁ KARTA

 

je zvýhodněná společná vstupenka do Botanické zahrady hl. m. Prahy, Zoologické zahrady hl. m. Prahy a Zámku Troja.  Svého držitele opravňuje k jednomu vstupu do všech tří areálů (v botanické zahradě do tropického skleníku Fata Morgana i na venkovní expozice). Vstupy nemusí být uskutečněny v jeden den – karta je platná od pátku 1. 4. do pátku 30. 9. 2017.  

1. 4. – 30. 9. 2017

Dospělí

                 300 Kč

Děti

                 170 Kč

Rodina (2 dospělí a 2 děti nad 6 let)

                 830 Kč

 

GARDEN PASS

Zvýhodněná vstupenka do :

Průhonického parku

Botanické zahrady hl.m. Prahy

Dendrologické zahrady v Průhonicích

Karta opravňuje držitele k jednomu vstupu do všech tří areálů (v Botanické zahradě i do tropického skleníku Fata Morgana a do venkovní expozice, v Průhonickém parku do botanické zahrady a Artinpark Gallery).

Vstupy nemusí být uskutečněny v jeden den – karta je platná od 1. 4. do 31. 10. 2017.. 

Ceník

Základní

230 Kč

Snížená

120 Kč

Rodinná

600 Kč

 

 

 

 

 


NOVÝ WEB CYSNEWS.CZ

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář