Jdi na obsah Jdi na menu
 


FOR CARAVAN a FOR BOAT 2017

11. 3. 2017

For Caravan/For Boat

 

Od 10. do 12. března 2017 bude výstaviště PVA Letňany patřit dvěma specializovaným výstavám FOR CARAVAN a FOR BOAT. Ve čtyřech halách prezentuje celkem 129 vystavovatelů z Česka a Maďarska. Vystaveny budou obytné vozy, karavany, luxusní lodě, plachetnice, motorové i nafukovací čluny či vodní skútry. Oba veletrh doprovodí v sobotu a v neděli cestovatelský festival Kolem světa karavanem a lodí.

Na veletrhu FOR CARAVAN jsou připraveny zajímavé expozice obytných automobilů a karavanů. Návštěvníci se mohou zúčastnit soutěže o zapůjčení karavanu na víkend od společnosti Blue Rent. V sobotu 11. března ve 14 hodin  proběhne v hale 3A, stánek 8 autogramiáda jezdců závodního týmu BARTH Racing z Rallye Dakar 2017 Davida Pabišky a Josefa Macháčka. Na stánku BARTH Caravan bude současně vystavena jejich závodní technika z Rallye Dakar 2017.

logo_for_caravan.jpg

caravan.jpg

FOR BOAT je jedinou specializovanou výstavou lodí v České republice. Vystaveny budou luxusní lodě, jachty, plachetnice, motorové i nafukovací čluny a vodní skútry. Na stánku Lodních novin je pro návštěvníky připravena výstava fotografií Pavla Nesvadby, ale po tři dny je připraven program přednášek s praktickými tipy jak vybrat správnou loď pro regaty, fotografická škola jachtingu, jak zvládnout jachtu v přístavu, bezpečnost na moři a další. V pátek v podvečer zaujala přednáška Jiřího Brožka Unikátní Waddenzee – holandské ostrovy na tradičních plachetnicích. Krajina holandského Waddenzee je mimořádně ekologicky cenná a v roce 2009 byla vyhlášena světovým přírodním dědictvím UNESCO. Na závěr přednášky dostali diváci pozvánku na největší závod historických plachetnic Brandaris Race, který se koná každoročně třetí říjnový víkend v holandském Frísku. Závod je pojmenován po majáku Brandaris, který je hlavním signálním světlem na ostrově Terschelling. V současné době je regata jedním z největších setkání plachetnic nejen v Holandsku, ale i na světě. Akce omezena účastí maximálně 80ti lodí.

podvodni-skutry-seabob--1-.jpg

Podvodní skútry SEABOB

plan_vystaviste.jpg

 V sobotu v 11 hodin seznámí Jiří Brožek návštěvníky s Azorskými ostrovy.

Na veletrhu budou k dispozici také charterové firmy, které zájemcům zprostředkují pronájem lodí například v Chorvatsku nebo v Karibiku. Na stánku Českého svazu jachtingu bude k vidění prezentace závodních plachetnic. Je možné si zde prohlédnout loď české jachtařky a stříbrné olympijské medailistky z Athén 2004 Lenky Šmídové.


s_file.jpg

V sobotu a v neděli se mohou návštěvníci zúčastnit 14 přednášek a prezentací v rámci cestovatelského festivalu Kolem světa karavanem a lodí. Sobotní program bude věnován karavanům a nedělní se zaměřuje na lodě.

text : Jana Bečková


Otevírací doba
10. - 12. 3. 2017 /  10,00 - 18,00

Vstupné:

Základní vstupné: 150 Kč

Zlevněné vstupné: 75 Kč

Děti do 12 let a ZTP: zdarma

Denní parkování:

Osobní automobil: 150 Kč

Obytné vozy: 300 Kč

Vstup se psy zakázán.

Stránky pořadatele  :  forcaravan.cz

Stránky pořadatele  :  forboat.cz

 

Náhledy fotografií ze složky FOR CARAVAN 2016

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář