Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. IAAF HMS - Sopoty/Poland - den první

8. 3. 2014

 


První den 15. IAAF halového šampionátu v Sopotech

Dopoledne se představili čtyři naši zástupci na letošním halovém mistrovství světa. Postup z prvního místa slavila Denisa Rosolová a tak bude mít výhodnou dráhu v semifinále. A podle rozlosování na ní vyšla šestá dráha v prvním semifinále. Běžela velmi dobře a je znát její zkušenosti z halových závodů. V semifinále Denisa Rosolová vypadla a doslova . Upadla v cílové rovince. Tím bohužel končí účast na HMS , vzala však toto vypadnutí s nadhledem a na hloupé otázky reportérky odpvěděla s grácíí. Je to kontaktní sport a hotovo .

 konec-pad.jpg

pad.jpg

 D.Rosolová


Další z našich čtvrtkařů Pavel Maslák také postoupil, avšak z druhého místa. Nechal se po seběhnutí zavřít soupeři a pak je musel všechny obíhat z druhé dráhy. ve finále se Pavel Maslák s ničím nemazlil a od startu do cíle vedl a tak jednoduše a jasně postoupil v čase 45:79.


maslak-sopoty.jpg

Pavel Maslák


Náš jediný koulař, po odstoupení Prášila z důvodu zranění, Tomáš Staněk bojoval o postup v kvalifikaci.  Nebyl úspěšný a výkonem 20,06 m skončil na dvanáctém místě.

Jakub Holuša je naším posledním dnešním běžcem jenž se představil v prvním běhu a postoupil z druhého místa časem 3:47,20. Takticky velmi dobře vedený běh , od začátku si pozorně hlídal čello závodu z hloubi startovního pole a v posledích kolech se dostal dopředu . Tam vybojoval tvrdý souboj loket na loket a pak ve finiši uhájit druhé postupové místo . 

holusa-roz.jpg

  Lenka Masná běžela ve třetím rozběhu ve třetí dráze a  postupila na čas svým osobním rekordem 2:00,25 velmi dobrým výkonem z taktického hlediska. Zakončila velmi úspěšný den české atletiky. A věříme v úspěšné finále .

msnalenka.jpg 

 

Náhledy fotografií ze složky 15. IAAF HMS - Sopoty/Polsko

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář