Jdi na obsah Jdi na menu

15. IAAF HMS - Sopoty/Poland - den třetí a závěrečné hodnocení

10. 3. 2014

Nedělě byla třetím dnem HMS v Sopotech a opět přinesla pro českou atletiku medaily. Jiřina Svobodová skočila na druhý pokus 470 cm a obsadila druhé místo . Stejný výkon jako zlatá i bronzová závodnice . Bylo to dělené druhé umístění jelikož v hale není rozeskakování . Velmi zajímavě se závod vyvíjel a když na potřetí výšku 475 cm naše závodnice shodila už jen čekala jak dopadnou soupeřky. A sama prohlásila jaké to pro ní byly nervy. Nechtěla být čtvrtá a to se jí také splnilo .Stříbrem doplnila naší sbírku medailí na kompletní .

Jiřina Svobodová zápis finálového boje

I na dráze jsme měli svou zástupkyni a to Lenku Masnou na 800 m. Po MS v Moskvě opět postoupila do finále velmi nečekaně a dokázala svou bojovnost a vyzrálou taktiku. Tato závodnice je médii i sportovními novináři opomíjena a není jí věnována taková pozornost jenž si zaslouží. Ve finále vsadila na jednu kartu buď všechno nebo nic . Bojovala a chvilku to vypadalo i na velmi dobré umístění , avšak poslední kolo už došli Lence Masné síli a ve finále doběhla šestá. Je to ústihodný výkon a to přijížděla do Sopot s devátým časem ze všech závodnic a zde si vytvořila osobní rekord v rozběhu 2:01.25 . Opět velký úspěch .

Lenka Masná po finále

Celá naše výprava na tomto mistrovství byla celkově úspěšná . Až na koulaře Tomáše Staňka a překářkáře Tomáše Mazáče všicni postoupili do semifinále popř. do finále. Denisa Rosolová v semifinále upadla a dalo by se říci přišla o finále. Avšak po sledování záznamu toho běhu bylo bohužel znát , že ztrácí rychlost a dvojice závodnic se k ním velmi rychle přiblížila. Pokud by měla na postup jistě by se v cílové krátké rovince nenechala doběhnout. To nesnižuje její bojovný výkon a jistě na ME v Curychu se ukáže v lepší formě .

A tak nám zbývá kromě medailistů Jakub Holuša a ten své poslání zde splnil na 100% a po diskvalifikaci soupeře se dostal na skvělé páté místo. Svým výkonem ukázal rezervy a tak také můžeme v letní sezoně očekávat zlepšení a dobrý krok přechodu na trať 1500 m.