Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. IAAF HMS - Sopoty/Polsko naděje českých atletů

4. 3. 2014
 

Letošní halové mistovství světa se pořádá v polských Sopotech a naše devítičlenná výprava neodjíždí s velkými ambicemi na medailová umístění . Pavel Maslák může svět překvapit svým výkonem , ale ve konkurenci světových čtvrtkařů to nebude mít jednoduché . Další možností na umístění na stupních vítězů mají oba tyčkaři , jelikož tato disciplína je nevyzpytatelná. Jiřina Svobodová letos předvádí velmi dobré výkony a Jan Kudlička  je také ve velmi dobré formě. A jak tyčka žen tak tyčka mužů mají rovnou finále .

Další atleti jsou naši dva koulaři a to Jaroslav Prášil a Tomáš Staněk , zde je otázka v jakém zdravotním stavu , prvně jmenovaný, dorazí do Sopot . Na posledním závodě Prague Indoor odstoupil pro obnovené zranění . Pokud bude zdraví má možnost se porvat i o medaile . Tomáš Staněk by musel udělat ohromný výkonostní progres pro boj o stupně vítězů jelikož se svým výkonem řadí do druhé poloviny startovního pole. A dalším faktorem je v této disciplíně dopolední kvalifikace a podvečerní finále.


„Přišli jsme o toho postavou největšího.“ Tak na dnešní tiskové konferenci otvíral šéftrenér české reprezentace Tomáš Dvořák sdělení, že na halový šampionát bohužel neodcestuje koulař Ladislav Prášil. Bronzovému medailistovi z loňského HME brání v účasti natržený břišní sval. „Jde o podobné zranění, jaké měl v loňském roce, tentokrát je tam navíc trhlinka. Při jeho technice je to zásadní problém, který ho omezuje ve výkonnosti,“ doplnil Dvořák na adresu Prášila, kterému patří v letošních světových tabulkách sedmé místo.


Ženy zastoupené letos jen třemi závodnicemi a mimo Jiřiny Svobodové je to Denisa Rosolová jenž jde na 400 m s desátým časem ze všech účastnic a tak zřejmě postup do finále by byl velkým překvapením. Ale u poslední atlety Lenky Masné se můžeme dočkat překvapení tak jako na MS v Moskvě , kde se probojovala do finále.

Dalšími  atlety jsou překážkář Martin Mazáč a Jakub Holuša. Oba dva mají časy ve startovních listinách kolem desátého místa a tak na medailové umístění asi velmi těžko dosáhnou. Je však pravda , že hala je v bězích velmi specifická a někdy papírové předpoklady berou za své . To platí i pro ostatní jmenované atlety .


 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Memoriál Josefa Odložila 2013

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář