Jdi na obsah Jdi na menu
 


MČR družstev mužů a žen v atletice 4.9. 2016- Ústí nad Orlicí

3. 9. 2016

Mistrovství České republiky družstev mužů a žen v atletice
Pořadatel Z pověření ČAS zajišťuje oddíl atletiky TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

Neděle 4. září 2016 Místo Stadion Jiskra Ústí nad Orlicí

Přihlášky
Podávají atletické oddíly a kluby na webové stránce ČAS - http://www.atletika.cz do soboty 3. 9. 2016 do 20.00 hodin včetně startovních čísel.
Startují
Družstva, která se umístí v extralize mužů a žen na 1. - 7. místě a družstva, která se umístí v 1. lize mužů a žen (skupina A, B a C) na 1. místě.
Za družstvo může startovat maximálně 24 závodníků a závodnic, závodník může startovat nejvýše ve dvou individuálních disciplínách.
Startující závodníci musí mít potvrzení o lékařské prohlídce, v den závodu ne starší 1 rok. Za dodržení tohoto ustanovení odpovídají oddíly.

extraliga2016---finale.jpg

 


Muži: Dukla Praha, VSK Univerzita Brno, PSK Olymp Praha, AK Olomouc, ASK Slavia Praha, Hvězda Pardubice, SSK Vítkovice, AK Škoda Plzeň, TJ Sokol Opava, SK Nové Město nad Metují

Ženy: USK Praha, AK Olymp Brno, PSK Olymp Praha, SSK Vítkovice, TJ Sokol Kolín, TEPO Kladno, AK Škoda Plzeň, ASK Slavia Praha, Hvězda Pardubice, TJ Sokol Opava.


Disciplíny
100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, 110 m př. (100 m př.), 400 m př., 3000 m př., 4x100 m, 4x400 m, výška, tyč, dálka, trojskok, koule, disk, kladivo, oštěp, 5000 m chůze.


mcrdr2016.jpg


Závodní kancelář
Bude otevřena v neděli 4. září od 9.00 hodin na stadionu.
Výdej startovních čísel
Bude probíhat v neděli 4. září od 8.00 hodin v prostoru zimního stadionu (před vstupem na atletický stadion - viz plánek). Startovní čísla budou přidělena řídícími soutěže ve Zpravodajích.
Technická porada
Uskuteční se v neděli 4. září v 10.00 hodin v restauraci u cíle (1. patro).

Svolavatelna
Každý startující se musí osobně prezentovat ve svolavatelně umístěné ve stanu mezi stadionem a umělou trávou (na cca 180 m dráhy). Prezence ke každé disciplíně končí nejpozději 15 minut běhy a chůze, 30 minut technické disciplíny a 60 minut tyč a kladivo před zahájení disciplíny.
Bodování
V každé disciplíně boduje prvních 10 míst. Vítězná družstva získají titul „Mistr ČR pro rok 2016“.
První 3 družstva mužů a žen obdrží medaile, diplomy a pohár.

mcr-druzstva.png


Postupy a sestupy
Družstva, která obsadí v kategorii mužů a žen 1. - 8. místo, získávají právo startu v extralize pro rok 2017. Družstva na 9. a 10. místě budou zařazena do 1. ligy.Šatny
Šatny jsou v přízemí budovy u cíle pro ženy a v přízemí budovy za protilehlou rovinkou pro muže včetně sprch. Šatny nebudou zamykány, slouží pouze k převlečení.
WC jsou k dispozici v šatnách a v označené budově za cílem.
Rozcvičování
K rozcvičování je k dispozici pilinová dráha a umělá tráva na vedlejším stadionu, travnaté fotbalové hřiště za tribunou (dlouhé hody). Není dovoleno se rozcvičovat na ploše stadionu. Zkušební pokusy na ploše stadionu lze provádět výhradně za dozoru příslušných rozhodčích.
Trénink v sobotu povolen do 20 hodin.
Kontrola náčiní
Bude probíhat v označené garáži v prostoru za cílem a bude ukončena nejpozději 30 minut před zahájením příslušné disciplíny. Používání jiného náčiní než označeného kontrolou nebude možné.
Vstup na plochu stadionu
Závodníci budou na plochu stadionu odváděni společně z prostoru svolavatelny. Na ploše stadionu mohou být v průběhu závodů pouze závodníci, jejichž disciplíny právě probíhají, rozhodčí, vedoucí činovníci, pracovníci technické čety a řádně označení fotoreportéři. Nedodržení tohoto ustanovení závodníkem nebo osobou z jeho doprovodu může mít za následek vyloučení závodníka ze soutěže.

mcrdrmapa.jpg

logabbb.jpgStartovní listiny, výsledky a průběžný stav
Budou vyvěšovány na tabuli v horní části tribuny stadionu.
Kompletní výsledky budou dispozici na webových stránkách ČASu (www.atletika.cz).


Protesty
Při podávání protestů se postupuje podle Pravidel atletiky. Protest musí být podán do 30 minut po úředním vyhlášení výsledků (na tabuli v horní části tribuny) příslušnému vrchníku disciplíny. Případné odvolání proti rozhodnutí vrchníka disciplíny podává písemně vedoucí oddílu do rukou hlavního rozhodčího doložený vkladem 500,- Kč. Odvolání řeší jury ve složení řídící soutěží, ředitel závodů a hlavní rozhodčí, která vydá písemné rozhodnutí. Při zamítnutí odvolání vklad propadá ve prospěch pořadatele.

Pravidla atletiky 2016-2017 /ke dni 28.2.2016


Zdravotní služba
Bude zajištěna v přízemí budovy u cíle.

Stránky pořadatele : www.atletikauo.cz

 

Náhledy fotografií ze složky MČR družstev v atletice Kolín 7.9.2014

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář