Jdi na obsah Jdi na menu
 


Společnost AMC Networks International Central Europe získala exkluzivní práva na vysílání Formule 1 pro stanice Sport1 a Sport2.

3. 10. 2014


Společnost AMC Networks International Central Europe získala exkluzivní práva na vysílání Formule 1 pro stanice Sport1 a Sport2.Společnost AMC Networks International Central Europe, která provozuje stanice Sport1 a Sport2, získala exkluzívní tříletou smlouvu na vysílání závodů Formule 1 v České republice a na Slovensku. První závody uvidí diváci již v březnu 2015.
Na základě uzavřené dohody budou sportovní programy Sport1 a Sport2 vysílat přímé přenosy všech závodů a kvalifikací F1 v letech 2015 až 2017. Na obrazovkách se objeví také doprovodné závody GP2, GP3 a součástí dohody jsou i exkluzívní práva k britskému dokumentárnímu seriálu "Legendy Formule 1". 19 dílů představí mimo jiné osobnosti jako Sir Jackie Stewart, Emerson Fittipaldi, Mika Hakkinen, Eddie Ervine a Ayrton Senna.
Seriál vozů Formule 1 je další prémiový a exkluzivní obsah, který se podařilo získat pro vysílání sportovních stanic Sport1 a Sport2 v České republice a na Slovensku. Současná nabídka mimo jiné zahrnuje exkluzivní práva k fotbalové kvalifikaci na ME 2016 a MS 2018, španělské fotbalové „La lize“ a Kontinentální hokejové lize „KHL“. Za přenosy ze zápasů KHL na stanici Sport1 bylo společnosti uděleno nejvyšší ocenění pro televizní společnosti s vlastní produkcí.
„Jsem přesvědčen, že tato programová akvizice ještě více posiluje naši snahu přinést divákovi ty nejlepší momenty z domácího a mezinárodního světa sportu. Závody F1 jsou celosvětově jednou z nejpopulárnějších sportovních událostí a dle toho jim budeme poskytovat maximální pozornost a produkční podporu“, řekl Levente B. Málnay, výkonný ředitel společnosti AMC Networks International Central Europe.
„Díky získání práv na Formuli 1 se spolu se stávajícím prémiovým obsahem zařadí Sport1 a Sport2 mezi jedny z nejatraktivnějších stanic v rámci celého trhu tematických televizí“, komentoval dohodu Country manažer pro Českou republiku a Slovensko Evžen Chlanda. „Náš produkční tým připravuje pro fanoušky Formule 1 opravdu nezapomenutelný divácký zážitek. Kromě přímých přenosů v HD kvalitě nabídneme divákům také přehled těch nejzajímavějších momentů z daného závodu, exkluzivní pohled do boxů Formule 1 a živé vstupy komentátorů přímo z dějiště závodu.“
Společnost AMC Networks International Central Europe je hrdá na tuto programovou akvizici a máme radost, že můžeme našim divákům nabídnout přenosy právě z F1. V České republice je seriál vozů Formule 1 jednou z vůbec nejsledovanějších sportovních událostí a těší se obrovské popularitě, kdy v průměru každý závod oslovuje téměř 1 milion televizních diváků*
Další podrobnosti o vysílacím týmu a komentátorech pro závody F1 v roce 2015 oznámíme v nejbližší době.


*zdroj: Mediaresearch, březen – listopad 2013O AMC Networks International – Central Europe


AMC Networks International – Central Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společnostní na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic soustřeďujících se na Střední a Východní Evropu. Současné AMCNI – Central Europe portfolio čítá 12 televizních stanic ve čtyřech žánrech: sport: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, Megamax, zábavně-vzdělávací: Spektrum, TVPaprika, Spektrum Home a filmové: AMC, Sundance Channel, Film Mánia a Film Café. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky, jazykové verze a trhy. Je dostupný v celé řadě platforem včetně HD, služeb na vyžádání a verze pro mobilní telefony.
AMC Networks International (AMCNI) je globální divizí AMC Networks a dodavatelem uznávaných zábavních pořadů pro předplatitele ve více než 140 zemích a územích v Africe, Asii, Evropě a Latinské Americe. AMCNI zahrnuje jak globální značky Sundance Channel a MGM Channel, tak populární kanály s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací najdete na www.amcnetworks.com/amcni.

O společnosti AMC Networks:

Společnost AMC Networks Inc. (NASDAQ: AMCX) se již více než 30 let věnuje produkci kvalitních filmů a pořadů, vlastní a provozuje několik populárních a oceňovaných značek v oblasti placené kabelové televize. AMC, IFC, SundanceTV, WE tv, a IFC Films produkují pořady, které jsou výrazné, zajímavé, kulturně relevantní a oslovující diváky napříč různými společenskými skupinami. Společnost také provozuje globální divizi, AMC Networks International. Více informací najdete na www.amcnetworks.com. 

 

Náhledy fotografií ze složky Formule 1 - 2014

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář