Jdi na obsah Jdi na menu
 


Formule 1 na vlastní oči

4. 11. 2013

 

Samostatnou kapitolou je přímá účast na závodech F1 . Po létech sledování jen v TV se mi podařilo se na závod se synem do Monzy dostat. A to bylo opravdu něco jiného a úžasného. S otevřenou pusou a špunty v uších jsem od pátku až do neděle vše sledoval . Vše vnímaté a jste naprosto unešeni závodem . To co je v televizním přenosu nudné a jednotvárné , byl jsem v roce 2003 , je zde napínavé a dramatické . To co zde vidíte je je jiný závod . Cítíte vůni benzínu , obrovský hluk a nepředstavitelná rychlost formulí vás pohltí a závod uteče jak nic.


 vcfoto.jpg

 

mclaren.jpg

McLaren F1 

Pokud se chcete vydat na nějaký závod vřele doporučuji koupit si lístky na celý víkend a to nejlépe přijet již v pátek ráno. Jelikož závod není jen neděle , ale také tréninky a kvalifikace . Zde máte možnost vidět své favority mnohem více než během závodu . A navíc se netlačíte s tolika fanoušky a můžete si v klidu projít celou trať. A jak jsme to vlastně udělali? Prostě jsem šel do cestovní kanceláře a prostřednictvím této kanceláče jsem si koupil vstupenky. Jednoduché a praktické jelikož v Itálii bychom se dost těžko orientovali v ceníku a vlastně kam jít. Jelikož jsem sledoval závody dlouho znal jsem atraktivní místa kam si koupit vstupenky.


 

monza.jpg

Monza - naše místo Curva di Lesmo

gptours_baner_728x90.jpg


A jak to prakticky vypadalo . Se vstupenkama jsme se vydali do Monzy a taky k ránu v pátek přijeli na místo. Chvilku nám trvalo u Milána a pak přímo v Monze najít autodrom leč podařilo se a my zaparkovali na louce kousek od dráhy. Za mírný polplatek na celý víkend. Stan jsme si postavili skoro na prázdném místě . V sobotu zde byli pak stovky stanů a ohromný kravál a skvělá nálada. No a pak malý kousek a hurá na závod. Pátek a sobota byly nádherné jeden závod stíhal druhý a tak jsme nestačili si pořádně odpočinout a v neděli od rána jsme si poctivě hlídali místo na volné tribuně. A to už od osmi hodin. Vzniknul tam tak mezinárodní tým spolupracovníků jelikož jsme se pak již znali a navzájem si místa pohlídali pokud někdo šel na WC. Japonci , Němci , Italové prostě úžasná věc. I když Italové byli dost drzí ale zase byli doma . A když začal závod bylo to jak na lize mistrů ve fotbale. To se musí zažít . Všem fanouškům doporučuji shlédnout závod Formule 1 na živo .

 

 

Náhledy fotografií ze složky Formule 1 VC Monte Carlo - 26.5.2013

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář