Jdi na obsah Jdi na menu
 


Formule 1 VC Indie - zhodnocení závodu

27. 10. 2013

  

 

Velká cena Indie

forse-india.jpg

Forse India


Letošní velká cena Indie nepřinesla, kromě vítězství S.Vettla a jeho korunovaci Mistrem světa, žádnou velkou dramatickou podívanou. Po startu závodu se nejdříve dostal Hamilton na druhé místo, o které hned přišel a dostal se před něj kolega Rosberg a pak i Massa. Vpředu ujížděl Vettel a překvapivě zajel do boxů iž v prvních kolech, aby si odbyl povinnou zastávku. Po té byl již scénář jasný a to dojet na prvním místě. Chvilku zlobil stájový kolega Webber, ale to nemělo dlouhého trvání, když mu přestala fungovat převodovka, nic již nebránilo odkroužit závod Vettelovi a vyhrát s půlminutovým náskokem. A stál se po čtvrté mistrem světa Formule 1.

vettel-world-chamion.jpg

S.Vettel - Mistr světa 2013

Bitva na dalších místech pokračovala a díky různým strategiím stájí se pořadí často měnilo. Vše re srovnalo zhruba 15 kol před cílem a mohlo se začít bojovat o celkové umístění. Grosjean zaútočil na Räikkonena  a ten si poškodil vůz a byl rád za sedmé místo. Souboj mezi Hamiltonem a Perezem sledoval v mírném zpovzdálí Massa a v momentě kdy už pneumatiky na voze Hamiltona neměly dobré vlastnosti předjeli ho oba piloti. Opět musíme konstatovat, že šesté místo bylo maximem pro jezdce Mercedesu. To Nico Rosberg obhájil své místo ze startu a obsadil druhou příčku.

india.jpg

výsledky
 
Alonso si bohužel v prvním kole po startu poničil přední spoiler a tak o mistru světa bylo už tedy rozhodnuto, jelikož nikdo jiný nemohl Vettla teoreticky dostihnout. Alonso se pak snažil však na více než 11 místo to nestačilo.A tak musíme, už jen sledovat bitvu o pořadí v soutěži týmů, podle tohoto pořadí se rozdělují peníze na další sezonu. První místo je jasné Red Bull, ale za ním bojují Ferrari a Mercedes o druhou a třetí příčku. Ještě poslední kdo může do tohoto boje zasáhnout je Lotus .
Místo
Tým
Body
1
Red Bull Racing-Renault
470
2
Mercedes
313
3
Ferrari
309
4
Lotus-Renault
285
5
McLaren-Mercedes
93
6
Force India-Mercedes
68
7
Sauber-Ferrari
45
8
STR-Ferrari
32
9
Williams-Renault
1
10
Marussia-Cosworth
0
11
Caterham-Renault
0
 
 

Náhledy fotografií ze složky Formule 1 VC Indie - 27.10.2013