Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jezdecký festival v Lysé nad Labem bude od 22. do 26. března 2017

24. 3. 2017

Již počtvrté se v Lysé nad Labem uskuteční Jezdecký festival  

Od 22. do 26. března 2017 jsou milovníci jezdeckého sportu zváni do haly C výstaviště v Lysé nad Labem, kde se uskuteční již čtvrtý ročník  Jezdeckého festivalu

Pětidenní  jezdecký festival  je jedinou akcí pořádanou v České republice, při níž se v jedné závodní aréně konají oficiální soutěže ve čtyřech jezdeckých disciplínách. Další jsou představeny během sobotní show. Pro parkurové jezdce a sportovní vozataje je Jezdecký festival výjimečný tím, že při něm vyvrcholí série Zimního Jezdeckého poháru, který probíhá  od ledna do března v halách na území celé České republiky. Dále se můžeme těšit na soutěže drezurních  a voltižních jezdců. Lákadlem pro diváky bude jistě i halová všestrannost. Ta je  oficiálně vedena jako skoková soutěž nazvaná „Derby“, kdy parkur obsahuje nejméně polovinu přírodních překážek.


vozatajske-souteze---detail-3--1-.jpg


Nabídka festivalu je opravdu lákavá. Ve středu jsou na programu soutěže pro děti na pony a velkých koních. Ve čtvrtek proběhne finále Zimního Jezdeckého poháru v parkurovém skákání. V pátek po skončení parkurové části festivalu – Grand Prix Czech Equestrian Team se ještě mohou diváci těšit na  turnaj týmové disciplíny Pony-Games. ¨Nejvíce sportovních odvětví se divákům představí v sobotním programu. Soutěžit se bude v drezuře, voltiži i ve skocích. V letošním roce se můžeme těšit na novinku, kterou je ‚Jump and Drive‘, kdy parkuroví jezdci pojedou štafetovou soutěž s vozataji.

Neděle bude stejně jako vloni  patřit závodům koňských spřežení. V letošním roce se můžeme těšit na návrat kategorie dvojspřeží pony. Chybět nebudou ani hobby klání pro jedno a dvojspřeží.

text,foto : Jana Bečková

Více informací naleznete na : www.jezdeckyfestival.cz

 

Náhledy fotografií ze složky Jezdecký festival v Lysé nad Labem 2015

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář