Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení české atletické reprezentace na OH 2016 RIO

21. 8. 2016

Skončila atletika na olympijském klání a naše reprezentace získal jednu bronzovou medaili a to za hod oštěpem Barbory Špotákové. Další finálová umístění a pak už nic než podprůměr.  Na začátku vybojoval Jan Kudlička čtvrtou pozici ve skoku o tyči a mysleli jsme si, že po něm přijde smršť osobních rekordů a medailových či finálových umístění. Omyl je pravdou a je to se Zuzanou Hejnovou druhé nejlepší umístění naší reprezentace, oni dokázali překonat nebo vyrovnat svoje letošní výkony a to jim pomohlo k tak vynikajícímu umístění.


spotakova-res.jpg

medal.jpg

Dovolím si malé odbočení. Dříve na MS A OH nepadalo tolik osobních rekordů  či dokonce světových rekordů , dnes na medaili či finále je to třeba. Sám se o tom přesvědčil i Renaud Lavellenie , kterého přeskočil brazilský skokan svým PB a on byl překvapený jak je to možné. Ano je to možné a dokonce nutné překonat sebe a své výkony, Je třeba přijet na vrcholný závod připravený na sto padesát procent.


vysledky.jpg

vysledky-celkove-grw.jpg

tabulky-muzi.jpg

tabulky-zeny.jpg


A nyní když se díváme na výsledky a umístění musíme vyzdvihnout Adama Sebastiána Helceleta , který si jediný vytvořil osobní rekord a navazuje na naše vítěze let dřívějších, ať to byl Roman Šebrle nebo Tomáš Dvořák či Robert Změlik . A pak máme finálová umístění kde Michal Balner svým sedmým místem sice přinesl body do naší sbírky, ale výkonem nepřesvědčil. Jenže u jeho osoby je to malé vítězství, jelikož po dlouhé době postoupil z kvalifikace do finálového závodu a tak to považuji za úspěch. Nezklamal ani Radek Juška, jelikož byl kousek od finále a potvrdil svou letošní výkonost . Anežka Drahotová opět prokázala ohromnou bojovnost a vybojovala desáté místo v ohromné konkurenci i jí patří velký obdiv. Finálová umístění našich oštěpařů nepovažuji kromě dvanáctého místa Petra Frydrycha za úspěch , jelikož nikdo z nich a to jak Jakub Vadlejch tak Vítězslav Veselý nepotvrdili svou výkonnost .

atleti.jpg


VÝSLEDKY FILM from Jiří Cysař on Vimeo.


A tak nyní by mělo přijít hodnocení ostatních atletů. Ale asi není třeba jméno od jména probírat výkony, stačí se podívat na umístění v tabulkách před olympiádou a pak jejich výsledek na Olympijských hrách 2016 v Rio de Janeiru. Atletika je sport, kde výsledky v celé sezoně většinou jsou obrazem výkonu na vrcholné akci a nebylo tomu jinak u našich dalších atletů. Samozřejmě pokud někdo nevyladí formu přímo na tento jeden závod za čtyři roky a to se u našich atletů nestalo. Naopak málokdo potvrdil svou formu, která jej nominovala na tyto hry. U někoho to dělalo propad několik metrů nebo bodů či dokonce naprostá rezignace během závodu. Před olympiádou byli tito sportovci od třináctého místa až do sto čtvrtého v neredukovaných tabulkách a tak vlastně potvrdili svou výkonost .

 

Náhledy fotografií ze složky OH RIO 2016

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář