Jdi na obsah Jdi na menu
 


Olympijský park Rio–Lipno 2016 - základní informace

7. 8. 2016

 

 •  

 •  Lipensko jedním velkým sportovištěm
 •  Olympijské sporty pro každého
 •  Program pro rodiny s dětmi
 •   Využití místních sportovišť
 •   Vodní sporty na největší vodní ploše v Česku
 •   Přímé přenosy na velkoplošných obrazovkách
 •  Vítání olympioniků
 •  Telemosty z Ria
 •   Koncerty, zábavaJaké sporty si budu moci vyzkoušet v Olympijském parku Rio–Lipno 2016?
Chceme, aby si návštěvníci mohli vyzkoušet všechny letní olympijské sporty. Připravujeme také ukázky plážových variant tradičních sportovních odvětví a dalších atraktivních sportů neolympijských. Každý ze zájemců navíc dostane doporučení, kde se může vybranému sportu věnovat ve svém okolí dlouhodobě.

Budu mít možnost sledovat přenosy z Ria?
Fanouškům nabídneme na velkoplošných obrazovkách přímé přenosy všech klání, kde českému týmu půjde o medaile. Vedle nich se můžete těšit na telemosty s olympioniky přímo v Riu. Chceme, aby sportovci v dějišti her cítili podporu fanoušků doma a aby lidé v Česku věděli, že si této podpory sportovci váží.


lipnoohpark3.jpg

Vizualizace - www.olympijskeparky.cz 


Objeví se medailisté z her v Olympijském parku Rio–Lipno 2016?
Počítáme s tím, že olympionici z Ria se po návratu (pokud to bude možné) objeví v Olympijském parku Rio–Lipno 2016. Podobně, jako to bylo v roce 2014 na Letné při hrách v Soči. Potkávat budete také bývalé olympioniky, kteří naši zemi úspěšně reprezentovali v minulosti.

Jak chcete o prázdninách zapojit děti?
Nabídnout dětem pohyb s jejich olympijskými vzory chceme už v rámci Sazka Olympijského víceboje – počítáme s tím, že v tomto školním roce zapojíme přes 200 tisíc dětí. Jednou z hlavních odměn za jejich aktivitu bude pobyt na „táboře“ v Olympijském parku Rio–Lipno 2016, kde si vyzkouší všechny sporty pod dohledem zkušených trenérů.

Proč jste vybrali oblast Lipenské přehrady?
Lipenská přehrada je největší vodní plochou v Česku a letní olympijské hry se na vodě odehrávají z velké části. Je to tradiční lokalita, kam lidé jezdí i za dalšími druhy sportu, ať už je to cyklistika, inline bruslení nebo běhání. Chceme v maximální možné míře využít už vybudovanou sportovní infrastrukturu a z tohoto pohledu je Lipensko ideální lokalitou. V Lipně nad Vltavou a blízkých obcích je již dnes k dispozici více jak kilometrová, vybavená pláž, pobřežní promenáda, marina, trať na divokou vodu i rychlostní kanoistiku, běžecké i cyklo a inline stezky, bike park, fotbalová hřiště, atletický ovál s doskočišti, sportovní střelnice. Zapojit chceme co nejvíc obcí na lipenském břehu. Jachting, surfing a kiting se budou odehrávat v ráji českých jachtařů v Černé v Pošumaví. Vodácké sporty spojené s divokou vodou (kanoistika a rafting) se představí na kanálu v Loučovicích pod Lipenskou přehradou. Sportovat se bude i ve Frymburku, Přední Výtoni nebo v Kobylnici.

Bude vstup do Olympijského parku Rio–Lipno 2016 a dalších Olympijských parků zpoplatněn?
Návštěvníci budou platit jen symbolické vstupné, abychom mohli z důvodu bezpečnosti regulovat kapacitu parků. Opět počítáme s tím, že děti a mládež do 15 let, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P, senioři a místní obyvatelé budou mít vstup do parku zcela zdarma.


lipnoohpark2.jpg

Vizualizace - www.olympijskeparky.cz 


Co po Olympijském parku Rio–Lipno 2016 zůstane?


 • Pro celý projekt v maximální možné míře využijeme stávající sportovní infrastrukturu, kterou chceme zmodernizovat. V rámci Olympijského parku Rio–Lipno 2016 proto plánujeme uspořádat velké množství turnajů na už existujících sportovištích v obcích v blízkosti Lipenského jezera. Tato sportoviště plánujeme zmodernizovat, aby je mohla veřejnost využívat i v dalších letech. Příkladem mohou být tenisové kurty v Přední Výtoni. V žádném případě nemáme v plánu stavět drahá sportoviště, která by vznikla jen pro tuto příležitost.
 • Projekt bude mít zřetelně pozitivní vliv na image Jihočeského kraje jako významné turistické destinace.
 • Olympijský park bude výrazným impulsem k ekonomickému rozvoji regionu, sociální politiky a ochrany území.
 • Rozvoj volnočasových aktivit a cestovního ruchu v regionu, který zaznamenal útlum v některých sektorech, jako jsou papírenství a dřevozpracující průmysl. To je třeba případ Loučovic, které se stanou centrem vodního slalomu a raftingu.
 • Stejně jako po Olympijském parku Soči–Letná očekáváme zvýšený zájem veřejnosti o sport a pohybové aktivity.

 

lipnoohpark5.jpg

 

zdroje informací  : www.jizni-cechy/jizni-cechy-olympijske.html

                                  www.olympijskeparky.cz

Další olympijské parky v České republice

 

 

Náhledy fotografií ze složky Olympijský park Rio–Lipno 2016

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář