Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZOH Soči 2014 - čeští bobisté

24. 2. 2014

Boby

Výsledky závodů boby - 16.2. do 23.2.2014

ceskee-boby.jpg

 

 logo_csbs.jpg  

cesky_bobismus_4_.jpg

 


V současné době probíhá příprava na Olympijské hry v ruském městě Soči označovaném také jako „Perla u moře“, které proběhnou v roce 2014 a jsou vrcholem čtyřletého tréninkového cyklu.

Naše ambice se dosud upíraly na co nejlepší umístění a reprezentaci České republiky na XXI. Zimních olympijských hrách ve Vancouveru. S ohledem na zázemí, které má naše konkurence, se nám povedl husarský kousek a na olympiádu se kvalifikovali hned tři posádky – jedna posádka dvojbobu a dvě posádky se čtyřbobem! Naše účast tak byla (po hokejistech a biatlonu) třetí největší v olympijské výpravě do Vancouveru.

A této výzvě a odpovědnosti zároveň jsme nezůstali nic dlužni ani ve startovním poli. Na nejrychlejší a nejnebezpečnější dráze na světě jsme obsadili 13. příčku ve dvojkách a 12. a 16. místo v závodě čtyřek. Hlavně 16. místo mladého pilota Jana Vrby, který si zde odbyl svou olympijskou premiéru a jako jediný z celého startovního pole si vyzkoušel whistlerskou dráhu poprvé až přímo v olympijské kvalifikaci a následně závodě, je pro náš sport obrovským příslibem do budoucna.

ze stránek Českého svazu bobistů a skeletonistů


 

 

Náhledy fotografií ze složky ZOH Soči 2014

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář