Jdi na obsah Jdi na menu
 


České hory jsou pro zimní dovolenou 2017 jsou stále v oblibě

23. 1. 2017

 

 České hory jsou stále oblíbené pro trávení zimní dovolené. Chystá se tam pětina české populace. Nejoblíbenějšími českými horami zůstávají Krkonoše, kam během zimy zamíří 31 % návštěvníků hor. Druhým nejoblíbenějším pohořím v České republice je Šumava, kde meziročně vzrostl počet návštěvníků ze 14 na 24 procent.

„Můžeme být hrdi na to, že Česká republika je obklopena pohořím, které v létě i v zimě nabízí skvělé turistické a rekreační využití. Musíme nadále pracovat na zkvalitnění služeb na českých horách, abychom u nás měli  konkurenceschopná horská střediska,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Na pobyt mimo domov delší než víkend se v období od prosince do března chystá téměř polovina české populace starší 18 let a 80 % z nich část svého volna stráví právě na území České republiky. Na hory se letos chystá téměř čtvrtina populace. Pouhých 6% navštíví horská střediska v zahraničí. Na hory vyrážejí především mladí lidé ve věku 18-25 let, lidé se středoškolským či vysokoškolským vzděláním a obyvatelé větších měst.


cehora2-express.jpg


Nejčastější náplní pobytu na českých horách je pěší turistika. Za ní následují zimní sporty. Těm vládne sjezdové lyžování s 62 % všech, kteří se rozhodnou na horách sportovat. Výběr destinace pobytu na horách je ovlivněn především celkovou cenou, garancí sněhové pokrývky, bezpečností a vzdáleností od místa bydliště. České hory jsou vybírány zejména proto, že je možné vracet se sem spíše opakovaně a častěji na stejné místo. Zároveň se více hodí pro rodiny s dětmi. Celkové výdaje na pobyt na českých horách činí zhruba 60 % výdajů na pobyt v zahraničních horách.Z výzkumu, který pro agenturu CzechTourism realizovala výzkumná agentura GfK Czech s.r.o., mimo jiné vyplynulo, že nejlepší referencí pro volbu cílové destinace je doporučení z blízkého okolí – od rodiny či přátel. Dále se pak lidé rozhodují na základě komentářů na sociálních sítích a specializovaných stránkách na internetu. I přes velkou oblibu mají české zimní destinace mnoho rezerv v oblasti služeb, které stojí za vylepšení. Jedná se například o sociální vybavení sjezdovek, doprovodný program, lázně a wellness. Vnímání kvality služeb hraje jednu z klíčových rolí při výběru zimní destinace. Čím jsou zahraniční lokality cenově přijatelnější, tím méně lákavější je pro domácí obyvatele nabídka českých hor z důvodu nízkého standardu za vysokou cenu, uvedla vedoucí marketingového výzkumu agentury CzechTourism Soňa Machová.

Ředitelka Monika Palatková dodává: V budoucnu mohou zvýšit atraktivitu českých hor také medailonky z lokalit, které přiblíží jedinečnost kraje, upozorní na nabídku unikátní gastronomie, turisticky zajímavých míst nebo třeba informace pro rodiny s dětmi.“

Pokud zvažujete návštěvu českých hor, ve výběru vám může pomoci i náš portál Kudy z nudy. V sekci zimní sporty (http://www.kudyznudy.cz/co-chcete-delat/zimni-sporty.aspx) najdete řadu tipů na trávení zimní dovolené či prodlouženého víkendu. Využijte příznivé lyžařské podmínky a vydejte se do krásné zasněžené krajiny již tento víkend.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Ještěd a okolí

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář